Ketvirtokai alpakų ūkyje

Rugsėjo 14 d. popietę, rudens pradžios orų lepinami, ketvirtokai nusprendė ne tik praleisti linksmai, bet ir aktyviai veikdami įgyti žinių apie retai Lietuvoje sutinkamus gyvūnus – alpakas. Trakų rajone ant Alsakio ežero kranto ūkininkai įkūrė pirmąjį kupranugarinių šeimos iš atšiaurių Pietų Amerikos kalnų veislyną Lietuvoje ir suteikia galimybę norintiems susipažinti su mielais gyvūnais.

Būtent šiame veislyne, maitindami morkytėmis ir vedžiodami bei glostydami įmantriai apkirptus gyvūnėlius, ketvirtokai sužinojo, kas yra porakanopiai, kam jiems reikalingi keturi skrandžiai, kodėl ūkininkai didžiulę teritoriją gražina nenaudodami šienapjovės, kodėl taip vertinama alpakų vilna, kaip ji atrodo ir ką iš jos galima pagaminti. Suradę daug skirtumų tarp lietuviškų avių ir svetimšalių žolėdžių alpakų, palyginę labai skirtingus elgsenos ir higienos įpročius, visi sutartinai sveikino šeimininkų iniciatyvą ir verslumą.

Maloniai nustebino tame pačiame ūkyje veisiamų čihuahua šuniukų, vienų mažiausių ir smulkiausių augintinių, kilusių irgi iš Pietų Amerikos, Meksikos, „choras“. Ketvirtokai  turėjo juos nuraminti ir priversti dainuoti.

Nepakartojamų įspūdžių mokiniams organizavo viena iš mamų, Jurgita Perstiniavičiūtė. Jai esame dėkingi už galimybę stiprinti bendravimo įgūdžius ir mokytis neįprastoje edukacinėje erdvėje.

Aušra Kuchanauskienė, 4 kl. auklėtoja