Kokias veiklas vykdė LJS „Žingsnis“ Paluknio skyrius

2021-06-23 lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liudmila Maksimec, gimnazijoje įsikūrusio LJS ,,Žingsnis“ Paluknio skyriaus kuratorė, pristatė nuo 2020 m. vasario iki 2021 m. birželio vykusių skyriaus veiklų ataskaitą.

Kuo gi šiuo laikotarpiu užsiėmė skyriaus nariai? Dar prieš pernykštį karantiną, 2020 m. vasario 28 – kovo 2 d., įvyko LJS ,,Žingsnis“ Paluknio skyriaus ,,Sniego gniūžtės“ stovykla, į kurią susirinko apie 70 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Pakruojo, Marijampolės ir kitų Lietuvos vietovių. Kaip įprasta, SG stovykloje buvo mokomasi bendrauti, pažinti save ir kitus, pritapti grupėje. Linksmintasi nevartojant jokių kvaišalų.

2020-06-26 įvyko susitikimas su Paluknio seniūne Jolanta Gardžiuliene. Jo metu seniūnijos darbuotojai supažindinti su LJS ,,Žingsnis“ Paluknio skyriaus veikla, kalbėtasi apie bendradarbiavimą ir lūkesčius.

2020-06-29 skyriaus nariai tvarkė Paluknio miško teritoriją. Kad darbas vyktų sklandžiai, pagelbėjo Paluknio seniūnė J. Gardžiulienė. Ji išdavė pirštines ir šiukšlių maišus, paaiškino, kur talpinti tekstilės šiukšles.

Ugdymo laikotarpiu kiekvieną antradienį vykdavo skyriaus narių susirinkimai, o vasarai įpusėjus, 2020 m. liepos 20 d., organizuotas neformalus susirinkimas su nakvyne prie Gojaus ežero.

Nuo 2020-2021 mokslo metų pradžios, kai įvyko naujų narių atranka į LJS ,,Žingsnis“ Paluknio skyrių, tęsėsi antradieniniai susirinkimai. Skyriaus nariai aktyviai dalyvavo organizuojant Paluknio „Grybų šventę“ (2020-09-26), 2021 m. balandžio – gegužės mėn. padėjo rengti ir dalyvavo ne vienoje nuotolinėje LJS ,,Žingsnis“ stovykloje, o Evelina Daukševič (I G kl.) buvo viena iš Šiaulių Lieporių nuotolinės „Sniego gniūžtės“ stovyklos vadovų.

2021-05-08  dalyvauta ir viešųjų erdvių tvarkymo akcijoje „Darom“ – jos metu tvarkytas miškas prie automagistralės A4.

Š. m. rugsėjo mėnesį planuojamas susitikimas su Džeku Irvinu, iš JAV kasmet atvykstančiu tarptautinės prevencinės programos „Sniego gniūžtė“ koordinatoriumi.

Liudmila Maksimec, LJS ,,Žingsnis“ Paluknio skyriaus kuratorė