Medeiniečiai apsilankė parodoje „Knygų mugė 2017“

Vasario 24 d. grupė 7-8, I-III G klasių mokinių lankėsi Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje „Knygų mugė 2017“. 18-osios Vilniaus knygų mugės tema: Lietuviški ženklai pasaulyje. Lietuviški ženklai – tai Lietuvos žmonės, išsibarstę po daugelį pasaulio žemynų, savo kūryba, mokslu, atradimais, idėjomis turtinantys kitų šalių kultūrą, meną ar mokslą, o tuo pačiu paliekantys ryškius pėdsakus ir įvairialypiame Lietuvos kultūros paveiksle.

Su parodos lankytojais (tarp jų – ir „Medeinos“ gimnazijos mokiniais) bendravo, jiems savo knygas pristatė daug žymių žmonių. Ne vieną džiugino ir autorių autografai. Medeiniečiams vienas įsimintiniausių susitikimų – tai susitikimas su aktore Nijole Narmontaite, kuri pristatė jau trečią savo knygą „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai. Ko nematė žiūrovai”. Susitikimo metu atsiskleidė aktorės gebėjimas labai maloniai ir šiltai bendrauti su klausytojais.Žurnalistas Algimantas Čekuolis pristatė naują knygą „Salos ir jų žmonės“, rašytoja Lina Ever – savo knygą „Berlyno romanas“, Rūta Mataitytė – „Jos vardas Magija“. Teatro ir operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė kvietė apsilankyti jos operose.

Vaikams buvo atskira vaikų literatūros salė – kūrybinė erdvė. Joje mokiniai galėjo apžiūrėti ar įsigyti naujų mažiesiems skirtų literatūrinių leidinių, susitikti su knygų personažais, iliustruotojais, dailininkais, dalyvauti gausybėje edukacinių užsiėmimų ar dirbtuvių: spausdinti mechanine rašomąja mašinėle, susipažinti su Brailio raštu, kurti iliustracijas įvairiomis technikomis, dalyvauti kitose veiklose.

Vilniaus knygų mugės „Muzikos salėje“ sutikome garsius Lietuvos atlikėjus Andrių Mamontovą, Rolandą Kazlą, Saulių Prūsaitį, Merūną Vitulskį, Veroniką Povilionienę ir kitus.

Iš knygų mugės mokiniai grįžo ne tik nešini įsigytomis knygomis, įvairiaspalvėmis užrašinėmis, bet ir pilni įspūdžių, kurių susikaupė pabendravus su žymiais žmonėmis, padirbėjus kūrybinėse dirbtuvėse.

Išvyką organizavo ir kartu su mokiniais įvairiose veiklose dalyvavo bibliotekos vedėja Vida Lapėnienė.

Vida Lapėnienė