„Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga!“ 2017

Paluknio „Medeinos“ gimnazija ir Trakų švietimo pagalbos tarnyba jau devintąjį kartą sukvietė Trakų ir gretimų rajonų 5–8 kl. mokinius į regioninį diktanto konkursą „Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga!“ Tradiciškai konkursu minima vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena, bet nuo 2016-ųjų – tai ir Lietuvių kalbos dienų, vykstančių nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, renginys.

Šįmet konkurse dalyvavo daugiau nei 50 mokinių iš devynių švietimo įstaigų – 8 Trakų rajono mokyklų ir Varėnos rajono Valkininkų gimnazijos. Vertinimo komisija, sudaryta iš mokinius atlydėjusių lietuvių kalbos mokytojų, ištaisė mokinių darbus ir nustatė nugalėtojus. Raštingiausiais 5-6 kl. grupėje pripažinti Rugilė Andriulionytė (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Loreta Masienė), Rusnė Palionytė (Aukštadvario gimnazija, mokytoja Birutė Lapinskienė), Lina Varkauskaitė (Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla, mokytoja Ernesta Trukšinaitė), Augustė Levanavičiūtė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Sandra Valentienė), Martynas Aliukonis (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Loreta Masienė), Gabija Mikalauskaitė ir Evelina Daukševič (Paluknio „Medeinos“ gimnazija, mokytoja Liudmila Maksimec). Tarp 7-8 kl. mokinių raštingiausi buvo Audra Maja Kirvaitytė (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Loreta Masienė), Monika Gustevičiūtė (Aukštadvario gimnazija, mokytoja Lina Balevičiūtė), Julija Proškina (Paluknio „Medeinos“ gimnazija, mokytoja Vitalija Dovydėnienė), Gabrielė Petruškevičiūtė (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Loreta Masienė), Neitaras Švabauskas (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Lina Garčinskienė), Monika Matulevičiūtė (Onuškio Donato Malinausko gimnazija, mokytoja Regina Sindaravičienė), Deimantė Stasiūnaitė (Aukštadvario gimnazija, mokytoja Lina Balevičiūtė), Jolanta Kočerginaitė (Trakų gimnazija, mokytoja Danguolė Vasiliauskienė).

Vertinimo komisijos pirmininkė Vitalija Dovydėnienė apibendrino konkurso rezultatus, padėkojo mokiniams ir mokytojams už siekį stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didinti lietuvių kalbos prestižą. „Medeinos“ direktorius Vytautas Gustas ir komisijos pirmininkės pavaduotoja Stasė Masilionienė, Onuškio D. Malinausko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, konkurso nugalėtojams įteikė diplomus.

Džiugu, kad mokyklose dar yra išties raštingų mokinių, kuriais galime didžiuotis. Tai palaiko tikėjimą, kad ir ateityje lietuvių kalba bus gerbiama ir puoselėjama.

Vitalija Dovydėnienė, Paluknio „Medeinos“ gimnazijos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui