Medeiniečiai Energetikos ir technikos muziejuje

Birželio 16 d. mokytojos  Leonoros Daugudienės iniciatyva penktokai ir ketvertas I–II G kl. mokinių nuvyko į Vilniuje esantį Energetikos ir technikos muziejų. Tai buvo integruota etikos (įtvirtinti bendravimo įgūdžiai naujose erdvėse), žmogaus saugos (praktiškai taikytas saugaus eismo kursas) ir istorijos (susipažinta su sostinės materialiosios kultūros istorija, unikaliu industriniu paveldu) pamoka.

Mokiniai sužinojo, kad  nuo 1863 m. Vilniaus miesto gatves apšvietė žibaliniai ir dujiniai gatvių žibintai, kuriems dujos buvo gaminamos šiandienio Operos ir baleto teatro vietoje buvusiame dujų fabrike, valdytame Vokietijos bendrovės. 1903 m. paleista Vilniaus miesto elektrinė veikė iki 1998 m., o 2003 m. istorinėse jos patalpose įsikūrė viešoji įstaiga Lietuvos energetikos muziejus. 2008 m. muziejui suteiktas Energetikos ir technikos muziejaus vardas.

Medeiniečiai turėjo galimybę susipažinti su tuometiniu Vilniaus miesto planu, autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, elektrinės valdymo simuliatoriumi, pasivaikščioti tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų.

Be to, mokiniai apžiūrėjo ir Vilniaus pramonę nuo pat miesto įkūrimo iki šių dienų  atspindinčius eksponatus, susipažino su Vilniuje plėtotomis technologijomis ir čia gamintais daiktais nuo pirmųjų radijo imtuvų, televizorių, dviračių iki 3D spausdintuvų. Mokiniai turėjo galimybę netgi pabuvoti tipiniame XX a. 7 dešimtmečio lietuvio naujakurio būste – chruščiovkėje.

Leonora Daugudienė, 5 klasės vadovė