Pažinties su Vilniumi ir STEAM ugdymo diena

Birželio 15 dieną grupė 7–8 kl. moksleivių su pedagogėmis Reda Vasiljeviene ir Raimonda Šiuryte apsilankė Vilniuje. Ten dalyvavo net dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Pirmiausia – pažintinėje ekskursijoje „Vilnius tavo kuprinėje“, rengiamoje Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga. Gidės pasakojimai, įvairūs žaidimai, užduotys padėjo artimiau susipažinti su Vilniaus miesto istorija ir dabartimi, suvokti sostinės paveldo svarbą. Suskirstyti į komandas mokiniai ne tik atliko užduotis, bet ir stiprino tarpusavio bendradarbiavimo bei komunikacinius gebėjimus. Geriausiai visas užduotis atlikusi komanda buvo apdovanota sveikuoliškais saldainiais.

Vėliau dalyvauta vaikų edukacijos centre „Mėgintuvėlis LT“ vykusiame užsiėmime „Sėkmingos klaidos“. Jo tikslas – didinti gamtos mokslų populiarumą, leisti mokiniams savarankiškai prisiliesti prie chemijos mokslo, skatinti siekti užsibrėžtų tikslų ir išmokti priimti nesėkmes, kurios kartais gali tapti reikšmingu atradimu.

Centre mokiniai buvo supažindinti su smalsiais, nepaprastai pastabiais mokslininkais, kurių atlikti bandymai netikėtai atvedė juos prie įdomių mokslinių atradimų. Ne vienas jų įrodė, kad kelyje į didžius atradimus svarbūs yra atsitiktinumai. Tarp tokių mokslininkų – žymūs atradėjai Charlesas Thilorieris, Johnas Pembertonas, Viljamas Perkinas ir kt. Išklausę pasakojimo, mokiniai vėliau patys atliko eksperimentus su sausu ledu. Drąsiausi savo delnuose uždegė ir trumpam palaikė ugnį, bandė paliesti sausą ledą, kurio temperatūra siekė 80 laipsnių šalčio. Paragauta skystu azotu užšaldytų spragėsių.

Medeiniečių eksperimentai ir patirtas pažinimo džiaugsmas centre „Mėgintuvėlis LT“ – puikus STEAM ugdymo pavyzdys.

Chemijos mokytoja Raimonda Šiurytė ir logopedė-spec. pedagogė Reda Vasiljevienė