„Medeinoje“ – inkilų kėlimo akcija

Kovas – paukščių sugrįžimo mėnuo. Parskridę skrajūnai žvalgosi naujų namų, kad saugiai įsikurtų, gyventų, didėtų jų šeimynos.

Kasmet paukščius pasitinka mūsų gimnazijos jaunieji miško bičiuliai. Tam būrelio DSC_3266vadovė Danuta Pansevič organizavo paruošiamuosius darbus. Mokiniai klausėsi paukščių čiulbėjimo įrašų, mokėsi atpažinti paukščius, jų balsus, domėjosi, rinko medžiagą apie keliauninkus sparnuočius. Juk nuo senovės kovo 10-ąją Lietuvoje švenčiama keturiasdešimties paukščių diena, simbolizuojanti paukščių parskridimą. Manoma, kad tądien į Lietuvą jau būna sugrįžę svetur žiemojusių 40 paukščių rūšių. Kovo 20 d. minime pasaulinę Žemės dieną, kurios metu įprasta tvarkyti miškus, rengti inkilų kėlimo akcijas.

Kovo 16-ąją, laikotarpiu tarp dviejų svarbių datų, gimnazija ir surengė inkilų kėlimo akciją. DSC_3403Į tradicinę šventę atvyko ilgametis miško bičiulių globėjas Paluknio girininkas Algimantas Paliutis ir ūkininkas Vladyslav Kravčun, bendramintis, gamtos sergėtojas. Girininkas parūpino inkilėlių, papasakojo, pamokė, kaip tinkamai iškelti inkilą, kad juose saugiai gyventų giesmininkai – iškelti inkilai taps namais varnėnams, zylutėms. Dalį inkilų, pagamintų savo rankomis, padovanojo ir ūkininkas V. Kravčun.

DSC_3303Prie gimnazijos esančiame pušynėlyje jaunieji gamtos mylėtojai, padedami direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams Arūno Joknio, iškėlė 18 inkilų. DSC_3376Aktyviausi akcijos dalyviai – septintokai Edvardas Buckus, Simonas Joknys, Edvinas Ruškevič.

Šventės dalyvius girininkas A. Paliutis nudžiugino krepšiu saldainių, o ūkininkas V. Kravčun – kompaktinėmis plokštelėmis, knygelėmis.

Akcijos rezultatas – pušaitėse baltuojantys ir naujakurių sparnuočių laukiantys inkilėliai. Be to, ši akcija – ir gražus mokinių bei suaugusiųjų bendravimo pavyzdys. Kartu dirbta, džiaugtasi. Mus suvienijo meilė gamtai.

Danuta Pansevič,

Paluknio „Medeinos“ gimnazijos JMB būrelio vadovė

Justinos Lėliūtės nuotraukose inkilų kėlimo akcijos akimirkos.