Nuotolinis edukacinis užsiėmimas: chemijos ir fotografijos sąsajos

Gegužės 4 dieną chemijos mokytojos Raimondos Šiurytės iniciatyva 5, 6, 8 ir II G kl. mokiniams, pasinaudojant kultūros paso galimybėmis, vyko nuotolinis VšĮ Projektų studija renginys „Užfiksuota šviesa-chemija ir fotografija“. Teorinės dalies metu  mokiniai susipažino su trumpa fotografijos istorija ir pagrindiniais fotografijos išraiškos būdais. Praktinėje užsiėmimo dalyje sužinota, kaip vyksta cianotipijos procesas ir kaip gimsta analoginė fotografija. Cianotipija – tai vienas pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas antspaudas. Buvo paaiškintas ir vaizdo atsiradimo bei fiksavimo cheminis mechanizmas. Edukatorės supažindino moksleivius su proceso eiga.

Užsiėmimas padėjo mokiniams suprasti mokslo ir meno sąsajas bei išvengti klaidingo požiūrio, kad gamtos mokslai su menais neturi nieko bendro.

Chemijos mokytoja Raimonda Šiurytė