Paskaita – diskusija „Smurtas artimoje aplinkoje“

Lapkričio 25-ąją, Tarptautinę smurto prieš moteris panaikinimo dieną,  į gimnaziją Vaiko Paskaita_Pgerovės komisijos narės Danutos Pansevič pakviesta atvyko Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto lektorė Živilė Barkauskaitė. Lektorė informacinių technologijų kabinete I-IV G kl. mokiniams bei mokytojams organizavo paskaitą – diskusiją „Smurtas artimoje aplinkoje“.

Taikydama aktyvaus mokymosi metodus, lektorė pagilino mūsų žinias apie smurto rūšis, išsamiau paaiškino, kaip atpažinti smurtą. Užsiėmimo metu mokiniai gavo įdomių užduočių, kurias, dirbdami grupėmis, atliko, pristatė, komentavo.

Renginio dalyviai, vadovaujami lektorės Živilės Barkauskaitės, narpliojo sudėtingas gyvenimo situacijas, aiškinosi, kaip padėti smurtą patyrusiam žmogui, kur kreiptis pagalbos, sužinojo, kad psichologinio, seksualinio, fizinio, ekonominio smurto aukomis gali tapti ne tik vaikai, moterys, bet ir vyrai.

Danuta Pansevič, biologijos mokytoja