Paskutinieji pozityvios tėvystės užsiėmimai

Birželio 10 ir 17 dienomis gimnazijos IT kabinete vyko paskutinieji (aštuntasis ir devintasis) pozityvios tėvystės užsiėmimai. Juos, kaip ir ankstesnius, vedė Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro psichologė Renata Grudzinskienė.

Užsiėmimų ciklą gimnazijos bendruomenei dar šių metų sausį pasiūlė Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro socialinė darbuotoja Paluknio seniūnijoje Viktorija Šeinova. Vaiko gerovės komisija, siekdama išsiaiškinti norinčiųjų dalyvauti skaičių, vasario 6-12 d. organizavo mokinių tėvų (globėjų) apklausą. Išsiaiškinus poreikius, su organizatoriais buvo suderintas ir konkretus laikas.

Pirmasis užsiėmimas įvyko balandžio 15 d., pirmadienį Į jį mokinių tėvų (globėjų) grupė susirinko po darbo – 18.00 val. Vėlesni seminarai vykdavo taip pat pirmadieniais tuo pačiu laiku ir tęsdavosi 2,5-3 val.

Pozityvi tėvystė – tai auklėjimo metodas, kurį pasitelkę tėvai gali auginti vaikus, skatindami jų tinkamą elgesį pozityviais būdais, tad gimnazijoje vykusių mokymų dalyviai gavo ne tik teorinių žinių, bet lavinosi ir praktinius įgūdžius, kuriuos galėjo išbandyti savo namuose. Programa apėmė daug temų, pavyzdžiui, vaiko raida ir poreikiai, netinkamas vaiko elgesys ir elgesio korekcija, jausmų supratimas ir valdymas, artimo ryšio su vaiku kūrimas, pozityvi disciplina ir kt.

Mokymų dalyviai patvirtino, kad psichologės suteiktos žinios labai vertingos – už jas  paskutiniam seminarui baigiantis nuoširdžiai padėkojo psichologei Renatai.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui