Rajoninė 3-4 klasių matematikos olimpiada

Olimpiada_pr11Rajoninė matematikos olimpiada, skirta pradinių klasių mokiniams, mūsų gimnazijoje jau tampa tradiciniu renginiu. Pradinio ir priešmokyklinio ugdymo metodinės grupės iniciatyva jis organizuojamas rajono ketvirtų klasių mokiniams jau trečią kartą. Šiemet  pakvietėme prisijungti ir trečios klasės mokinius. Todėl ankstų balandžio 5 d. rytą Olimpiada_pr2sugužėjo net 22 trečių – ketvirtų klasių mokiniai kartu su mokytojais iš Trakų ir Lentvario pradinių mokyklų, Rūdiškių gimnazijos, Senųjų Trakų Kęstučio ir A. Stelmachovskio pagrindinių mokyklų, Paluknio vidurinės mokyklos. Paluknio ,,Medeinos“ gimnazijai atstovavo 3 kl. mokinės Kasija Karčmit ir Viltė Lapėnaitė (mokytoja Lina Ganevičienė) ir 4 kl. mokinės Evelina Daukševič ir Milana Bubelevičiūtė (mokytoja Neringa Krutikovienė).

Kol mokiniai sprendė labai sunkius, bet įdomius uždavinius, mokytojos išklausė pradinių klasių vyr. mokytojos A. Kuchanauskienės  pranešimo ,,Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas pradiniame ugdyme“. Standartizuoti testai ir nacionaliniai tyrimai atskleidžia, kad respublikoje nepakankamai dėmesio skiriama ugdyti aukštesniesiems mąstymo gebėjimams – analizuoti, integruoti, apibendrinti, rasti ryšius, priklausomybes, kelti tyrimo  klausimus,  kurti  modelius,  pagrįsti  požiūrius, formuluoti išvadas, kritiškai  vertinti. Mokytoja A. Kuchanauskienė pasidalijo gerąja darbo patirtimi, kaip praktiškai sekasi lavinti šiuos įgūdžius naudojant mąstymo žemėlapius įvairių dalykų pamokose.  Džiaugiamės, kad mokytoja, būdama standartizuotų testų vertinimo ekspertė, nuolat taiko naujoves savo darbe ir dalijasi gerąja patirtimi ne tik rajone, bet ir respublikoje. Pernai ji skaitė pranešimą ,,Žodyno turtinimo metodai” respublikinėje pradinio ugdymo metodinėje konferencijoje, o šiemet – pranešimą ,,Teksto suvokimo strategijų taikymas lietuvių kalbos pamokose“ .

Olimpiados testus vertino garbinga komisija: Aistė Bruzgulytė, Trakų Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, Aušra Kuchanauskienė, Paluknio ,,Medeinos“ gimnazijos pradinio ugdymo vyr. mokytoja, Virginija Poškaitė, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos  pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, Natalija Pumputytė, Paluknio ,,Medeinos“ gimnazijos matematikos vyr. mokytoja, Violeta Filonova, Trakų pradinės mokyklos pradinio ugdymo vyr. mokytoja, Danguolė Danilkevičienė, Lentvario pradinės mokyklos  pradinio ugdymo vyr. mokytoja, Dainora Garbštienė, Rūdiškių gimnazijos  pradinio ugdymo vyr. mokytoja, kuri ir paskelbė taip ilgai lauktus rezultatus.

Pirmąją vietą laimėjo Ieva Suščinskytė (3 kl.) ir Adomas Cvilikas (4 kl.), Trakų pradinės mokyklos mokiniai. Jie ir atstovaus mūsų rajonui pirmą kartą vyksiančioje Lietuvos pradinių klasių mokinių matematikos olimpiadoje (LMPO). Sėkmės jiems!

Antrąsias vietą komisija skyrė Jokūbui Sartanavičiui (3 kl.) bei Elingai Doškutei (4 kl.), Lentvario pradinės mokyklos mokiniams.

Trečiąją vietą  laimėjo  Smiltė Greimaitė (3 kl.), Trakų pradinės mokyklos mokinė ir Karolina Kašėtaitė (4 kl.), Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės  mokyklos mokinė.

Trakų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė  Aistė Bruzgulytė įteikė olimpiados nugalėtojams diplomus ir asmenines dovanėles, o mokytojoms, parengusioms mokinius konkursui – padėkos raštus.

Gimnazijos direktorius Vytautas Gustas nuoširdžiai padėkojo konkurso organizatoriams, dalyviams ir mokytojoms. Visoms mokytojoms jis įteikė  padėkos raštus.

A. Kuchanauskienė

Paluknio ,,Medeinos” gimnazijos pradinio ugdymo vyr. mokytoja