Seminaras „Kalėdinio dekoravimo idėjos“

serv4Didžiosios metų šventės – laikotarpis, kai norisi dalintis gerumu ir šiluma, pasipuošti aplinką, patiems pasigaminti kalėdinių dovanų, atvirukų. Stengiamės, kad viskas atrodytų ypatingai. Kalėdinio dekoravimo idėjomis š. m. gruodžio 14 d. gimnazijoje vykusiame seminare dalijosi mokytojos Natalija Mikulskienė, Lina Ganevičienė, Irma Jakavičienė ir Goda Gujienė.

Užsienio kalbų mokytoja Natalija Mikulskienė pasakojo apie šių metų kalėdinio dekoravimo tendenciją, advento vainiko kūrimą, vainikų rūšis, žvakių ir natūralių medžiagų derinimo subtilybes, Kūčių ir Kalėdų stalo dekoravimo skirtumus. Drauge su pradinio ugdymo mokytoja Lina Ganevičiene ir seminaro dalyviais kūrė Kūčių, Kalėdų stalo kompozicijas, netradicines žvakides. Seminaro dalyviai buvo mokomi panaudoti gamtoje randamas medžiagas – medžių šakeles, samanas, kankorėžius, obuolius, spanguoles… Visus maloniai nuteikė įkomponuotos natūralaus vaško rankų darbo žvakės. Mokytoja Irma Jakavičienė pasidalijo rankų darbo kalėdinių dovanų idėjomis ir pristatė pačios pagamintą natūralų muilą bei vonios burbulus.

Dailės mokytoja Goda Gujienė parengė įdomią praktinę užduotį – patiems seminaro dalyviams uždavė sukurti originalius sveikinimus. Kiekvienas gavo mokinių paruoštų atviruko dydžio spalvotų monotipijos atraižų, reikalingų sveikinimo pagrindui. Kuriant atvirukus buvo išbandyta tapybinės monotipijos technika (monotipija (mono + typos – vienas atspaudas) – spaudos technologija, kuria yra padaromas tik vienas atspaudas. Kiekvienas atspaudas yra unikalus ir originalus, antro tokio paties sukurti neįmanoma). Seminaro dalyviai mokinių sukurtus nuotaikingus darbelių pagrindus dekoravo naudodami įvairių spalvų blizgius bei juodą, sidabrinį, auksinį žymeklius, baltą tepiklį (pagal poreikį galėjo panaudoti  ir dažus ar spalvotus pieštukus). Kiekvienas, kurdamas šventinį atviruką, monotipijos foną stengėsi pritaikyti savo idėjai įgyvendinti – vieni įžiūrėjo apšerkšnijusius laukus, kalnus, ties horizontu įkomponavo namukų siluetus, eglaites, kiti pastebėjo žmogaus profilį ar siluetą. Fantazijai ribų juk nėra!

Trečiadienio popietė ir seminaro vedėjoms, ir dalyviams prabėgo nepastebimai. Džiugu, kad yra besidominčių kalėdinio dekoravimo, atvirukų bei dovanų gamybos idėjomis. Neabejotina, kad dalis klausytojų, siekdami paįvairinti namuose puoselėjamas tradicijas ir sukurti išties pakilią šventinę nuotaiką, vieną ar kitą idėją įgyvendins.

dsc_1342dsc_1392goda2

Natalija Mikulskienė, užsienio kalbų mokytoja