Tapybos darbų pleneras „Medeinos globoje 2018“

Birželio 6 dieną Paluknyje vyko trečius metus organizuojamas mokinių tapybos darbų pleneras „Medeinos globoje“. Plenero tema „Kur teka Lukna…“ įprasmino ne tik miestelio pavadinimą, bet atskleidė ir jo gamtovaizdžio grožį bei įvairovę. Plenero iniciatorės dailės mokytoja Goda Gujienė ir biologė Danuta Pansevič siekė, kad mokiniai, padėję šalin mobiliuosius telefonus, kūrybiškai bendradarbiautų ir ugdytųsi gamtos grožio pajautą – stebėtų gamtą, išmoktų išgirsti, pajausti, pamatyti…

Renginyje, kuris tapo tradiciniu, dalyvavo dvidešimt vienas 3-8, I- IV G klasių mokinys iš  Paluknio „Medeinos“, Paluknio Longino Komolovskio gimnazijų bei Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinių mokyklų. Prieš prasidedant kūrybiniam procesui renginio dalyvius pasveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė, Paluknio girininkijos girininkas Marius Dimša ir Trakų rajono ūkininko Vladyslavo Kravčuno padėjėjas Karolis Savickis.

Kadangi diena pagailėjo šilumos ir rytas pasitaikė žvarbus ir vėjuotas, tik dalis jaunųjų dailininkų pasiryžo kurti lauke – kita dalis mokinių, įsiamžinę patikusius gamtos vaizdus savo telefonuose, dirbti grįžo į dailės kabinetą. Rezultatas nustelbė lūkesčius – mokinių kompozicijose vyravo įvairios gamtos ir vandens nuotaikos: vieni įprasmino realias gamtos akimirkas, kiti sukūrė simbolistines improvizacijas vandens ir žuvų tema, treti į peizažą įtraukė savitus objektus temai atskleisti – paukščius, gyvūnus, įvairias gėles, vaivorykštę. Keletas mokinių įspūdžiui sustiprinti dienos apšvietimą pakeitė vakariniu ir nutapė paslaptinga nuotaika alsuojančius kaimelio vaizdus… Mokytoja Goda Gujienė džiaugėsi: „Mokiniai išsiilgę gamtos grožio ir teikiamos ramybės – ilgai raginti dalyvauti tapybos plenere nereikėjo…“

Gerą pusdienį trukusiam mokinių kūrybiniam procesui netradicinėje aplinkoje talkino juos atlydėjusios mokytojos Renata Chosčijeva, Laura Stankaitienė, Daiva Žukienė, Goda Gujienė, Danuta Pansevič bei Vida Lapėnienė, tad renginio pabaigoje gimnazijos direktorius Vytautas Gustas mokytojoms ir kūrybines veiklas įgyvendinti padėjusiam Vladyslavui Kravčunui atsidėkojo padėkos raštais. Kiekvienas plenero dalyvis buvo apdovanotas padėkos raštu ir knyga.

Goda Gujienė, dailės mokytoja