Tarptautinis socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ jau ir „Medeinos“ gimnazijoje

Nebūk naivus kelyje sąjunga nuo 2017 m. sausio 2 dienos iki birželio 1 d. paskelbė socialiai atsakingiausios mokyklos konkursą. Rengti šį konkursą paskatino tai, jog pastaruoju metu plinta tragiški įvykiai, susiję su jaunimo neatsakingu ir neapgalvotu keliavimo būdu, sparčiai plinta neatsargus ir naivus bendravimas socialiniuose tinkluose su nepažįstamais asmenimis, vis labiau populiarėja bendrakeleivių paieška internete, taip pat didėja žmonių dingstamumas. Šiuo projektu sąjunga siekia skatinti bendrojo ugdymo institucijose populiarinti savanorišką veiklą.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Daukševičienė su 6 ir 8 klasės mokiniais prisijungė prie projekto veiklų – dalyvauja rašinių konkurse „Aš kuriu taiką, kurk ir tu”. Konkurso tikslas – skatinti mokinius rašyti, kaip jie supranta taiką, kodėl jiems tai svarbu, kokias asmenybės savybes reikia ugdyti, kad mūsų aplinkoje atsirastų daugiau santarvės, tarpusavio supratimo. Rašinių konkurso organizatoriams buvo išsiųsti 3 mokinių darbai: Glorijos Daukševičiūtės (6 kl.), Danielios Buinovskaitės (8 kl.), Luko Čėglio (8 kl.).

Lietuvių kalbos mokytojos Vitalija Dovydėnienė, Daiva Daukševičienė, Liudmila Maksimec, pasitarusios su soc. pedagoge Leonora Daugudiene, po pavasario atostogų planuoja susitikimą su tarptautinio socialinio projekto prezidentu Mindaugu Jonušu, kuris jau dabar mielai sutinka atvykti į svečius ir pabendrauti su mokiniais. Socialinės paskaitos metu kalbama apie naivų pasitikėjimą įtartinais asmenimis, apie gebėjimą iškilus realiam pavojui adekvačiai reaguoti į susidariusią situaciją ir imtis konkrečių veiksmų, galinčių išgelbėti gyvybę.

Mes tikimės, kad, bendruomenei padedant, gegužės 8 dieną gimnazijos aikštyne inicijuosime „Taikos šokį pasauliui”. Šio renginio tikslas – apjungti šalies jaunimą bei visus šalies miestus, kad solidariai kalbėtume taikos tema, parodyti visuomenei, jog tik taika atskleidžia jaunosios kartos grožį ir yra būtina sąlyga klestėti, tobulėti, siekti laimės, patirti gyvenimo džiaugsmą.

Klasių vadovus su mokiniais kviečiame jau dabar per klasių valandėles diskutuoti tema „Santaika mokykloje – misija įmanoma”. Šio renginio tikslas – padėti mokiniams suvokti, jog  psichologinis mikroklimatas  mokykloje priklauso nuo visos mokyklos bendruomenės ir kiekvieno jos nario pastangų. Svarbiausias akcentas – atsakyti į klausimą, kodėl reikia taikos mokykloje ir vieniems su kitais. Ši diskusija turi būti  užfiksuota  pasirinktu būdu ir su aprašymu, nurodant vietovę, mokyklos kontaktus, dalyvių skaičių.

Projektas baigiasi birželio 1 dieną. Tarptautinę vaikų gynimo dieną bus paskelbtos socialiai atsakingos mokyklos. Šios bendrojo ugdymo mokyklos ne tik bus apdovanotos, tačiau ir pagarsintos kaip socialiai atsakingiausios šalyje. Gal į socialiai atsakingiausios ugdymo institucijos titulą ir nepretenduojame, bet dalyvauti projekto veiklose yra svarbu, būtina ir prasminga.

Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja