Tradicinis diktanto konkursas gimnazijoje

„Medeinos“ gimnazija jau penkioliktą kartą organizavo regioninį 5–8 klasių mokinių diktanto konkursą „Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga!“ Konkursu nuo 2009 metų tradiciškai minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena, kartu – tai ir Lietuvių kalbos dienų, trunkančių nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, renginys. Juo išreiškiamas dėmesys savos valstybės kalbai, akcentuojama raštingumo svarba šiuolaikinio žmogaus gyvenime.

Konkursas vyko vasario 28 d. Jame dalyvavę 45 mokiniai atstovavo aštuonioms Trakų rajono švietimo įstaigoms – Trakų Vytauto Didžiojo, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Aukštadvario, Rūdiškių, Paluknio Longino Komolovskio, Paluknio „Medeinos“ gimnazijoms, Onuškio Donato Malinausko pagrindinei mokyklai ir Senųjų Trakų Kęstučio progimnazijai.

Dalyviams, pasiskirsčiusiems į dvi grupes (5–6 ir 7–8 kl.), tekstus diktavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Deimantė Grilevičiūtė-Klincevičienė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija) ir Liudmila Maksimec (Paluknio „Medeinos“ gimnazija).

Kol komisija vertino darbus, konkursantai buvo pakviesti pasivaržyti interaktyvioje viktorinoje „Lietuva ir jos įdomybės“. Pasinaudodama internetiniu įrankiu „Kahoot!“ mokytoja Liudmila Maksimec pateikė 60 klausimų, į kuriuos mokiniai entuziastingai atsakinėjo ir pavieniui, ir komandomis. I vietą užėmė lentvarietė Danielė Šlikaitė (8 kl.), II vietą – aukštadvarietis Tumas Darvidas (6 kl.), III vietą – onuškietė Miglė Zagorulko (6 kl.).

Susumavus diktanto konkurso rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai parašiusios penktokės – tai Aistė Raudonytė (Rūdiškių gimnazija), Brigita Aleksandravičiūtė, Rasa Benetytė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija) ir Akvilė Mizeikytė (Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija). Tarp šeštokų raštingiausios buvo Rugilė Šiaudinytė, Kornelija Masiulevičiūtė (Rūdiškių gimnazija), Gabrielė Archipovaitė (Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija) ir Goda Perstiniavičiūtė (Paluknio „Medeinos“ gimnazija). Vyresnių konkursantų grupėje geriausi buvo septintokai Balys Jakavičius (Paluknio „Medeinos“ gimnazija), Agilė Karpovičiūtė, Vytautė Kručkaitė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija) ir Gabija Černiavskytė (Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija), aštuntokai Šarūnas Martinėnas, Adas Martinėnas (Aukštadvario gimnazija), Danielė Šlikaitė (Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija), Nerija Čepulionytė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija) ir Aurelija Pavliukovič (Rūdiškių gimnazija).

Renginio pabaigoje gimnazijos direktorius Vytautas Gustas pasidžiaugė prasmingomis veiklomis ir I–III vietų laimėtojams įteikė diplomus, o likusiems dalyviams – padėkų raštus. Padėkota ir konkursą organizavusioms, mokinius ruošusioms bei darbus vertinusioms lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms Živilei Butkienei, Linai Garčinskienei, Vitai Patinskienei, Karolinai Mackevič, Rasai Pažereckienei, Nijolei Česnulevičienei, Loretai Masienei, Violetai Igorienei, Gabrielei Kaveckaitei, Birutei Lapinskienei, Jovitai Urmulevičienei, Deimantei Grilevičiūtei-Klincevičienei, Zitai Bartkevičienei, Daivai Žilionienei, Stasei Masilionienei, Linai Balevičiūtei, Sigitai Misevičienei, Daliai Agintienei, Giedrei Jurevičienei, Justynai Mackevič, Liudmilai Maksimec ir Vitalijai Dovydėnienei.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė