Ugdymo karjerai pamokoje – profesijos atstovas

Lapkričio 17 dieną Linos Bakšytės, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos (LDUK) projektų vadovės, socialinės pedagogės, karjeros konsultantės programoje „Sėkmingos karjeros akademija“, iniciatyva I-II G klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Mario Termine – iš Sicilijos kilusiu ir šiuo metu Paluknio kavinėje „Green street“ dirbančiu barmenu ir virėju.

Svečias sudomino moksleivius motyvuojančiu pasakojimu apie savo karjeros pradžią, sunkų kelią siekiant mėgstamos profesijos, 25 metų darbo patirtį ne tik Italijoje, bet ir kitose Europos šalyse. 7 kalbomis kalbantis Mario akcentavo, kad svarbiausias kriterijus renkantis būsimą profesiją – didelis noras tobulėti, susivokti, kas pačiam yra geriausia, neapsileisti, gebėti laiku išeiti iš „komforto zonos“, t. y. nesustoti ir neapsiriboti monotonišku kasdieniu darbu.

Aktyviai dalyvaudami pokalbyje, moksleiviai dalijosi mintimis apie mėgstamiausias kavines, kavinių darbuotojų bendravimo ypatumus su klientais, išsakė lūkesčius, pasidalijo savo būsimų profesijų vizijomis, pateikė  svečiui klausimų ir klausėsi patarimų profesijos pasirinkimo tema.

Anglų kalbos mokytoja Natalija Mikulskienė