Viešnagė J. Vitkaus inžinerijos batalione

Įvairius gyvenimo kelius pasirenka „Medeinos“ gimnazistai – kas į IT sritį neria, kas socialiniu darbu susidomi, kas bankininko karjerą renkasi. Nemaža dalis gimnazijos auklėtinių patraukia atlikti karinės tarnybos, tampa profesionaliais kariškiais. Su viena iš jų – Žana Ruseckaite, tarnaujančia J. Vitkaus inžinerijos batalione, užsimezgė glaudus ryšys.

2018-11-20 Žanos kvietimu 4 ir 7 klasių mokiniai su mokytojais Aušra ir Dainiumi Kuchanauskais nuvyko į Kaune esantį J. Vitkaus inžinerijos batalioną. Ten mūsų mokiniams pavyko iš arti susipažinti su karių darbo specifika, pamatyti sudėtingą karinę techniką, apžiūrėti ginkluotę. Mokiniai pamatė Inžinerijos bataliono sprogmenų išminavimo robotą, įvairius ginklus, karinę techniką – šarvuočius, bagius, karinį krosinį motociklą. Mokiniai galėjo pasimatuoti karinę ekipuotę, sunkią karinę kuprinę. Na, o jėgas atgavo ragaudami tikrą kareivišką grikių košę, gerdami karštą arbatą.

Išvyka buvo smagi ir naudinga. Dėkojame J. Vitkaus inžinerijos bataliono kariškiams ir ypač Žanai Ruseckaitei už prasmingai praleistą dieną.

Istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas