Nacionaliniame geografijos žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“

Sausio 26 dieną grupė 6-8, I-IV G kl. mokinių ir geografijos mokytojas Robertas Šalna vyko į kasmetinės tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos ADVENTUR renginį – nacionalinį geografijos žinių konkursą „Pažink Lietuvą ir pasaulį“. Ši paroda – ypatingas geografinis įvykis. Trijose salėse turizmo paslaugas pristatė keli šimtai dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. Sėkmingai veikė ir Lietuvos salė „Pažink Lietuvą“, kurioje savivaldybės spalvinguose stenduose pateikė informaciją ir galimybes keliauti po jų teritorijas. Parodą kasmet aplanko per 30 tūkstančių dalyvių.

Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos ir Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ pastangomis parodos metu organizuojamas geografinių žinių konkursas šiemet sulaukė beveik 700 mokinių. Mūsų gimnazijai atstovavo 10 mokinių.

Dalyviai buvo suskirstyti į 6-8 ir 9-12 kl. grupes ir turėjo atlikti sudėtingą 30 klausimų vaizdinį testą. Klausimai apėmė pasaulio, Europos ir Lietuvos geografijos, įvairių lankytinų objektų bei patyriminio turizmo sritis.

Nors prizinių vietų medeiniečiai šiemet ir neiškovojo, tačiau turiningai praleido laiką lankydami Lietuvos savivaldybių stendus, įvairių šalių paviljonus – juose buvo gausybė įdomios turistinės informacijos apie tų kraštų įdomybes. Be to, renginio dalyviai praplėtė savo žinias stebėdami organizatorių paruoštą specialią pamoką „Geografija kitaip“ apie 2018 metų rudenį vykusią geografijos mokytojų tolimąją ekspediciją po Namibiją.

Geografijos mokytojas Robertas Šalna