Edukacinis užsiėmimas „Lai skamba Kalėdos“ mažiesiems

Šių metų gruodžio 1 dieną  pedagogės Alos Židanavičienės iniciatyva gimnazijoje vyko edukacinis užsiėmimas „Lai skamba Kalėdos“. Jame dalyvavo priešmokyklinukai ir dauguma 1–4 kl. mokinių.

Pedagogė, edukologijos magistrė Inga Gučienė, pati kurianti muziką ir įtraukiančias veiklas vaikams, drauge su ugdytiniais gamino varpelius – žaisliukus eglutės puošimui. Gamindami žaisliukus mažieji medeiniečiai imitavo varpelių skambesį, klausėsi raminančios muzikos „Skamba Din din“. Pedagogė, naudodama įtraukaus ir tvaraus muzikinio ugdymo elementus, lavino ugdytinių vaizduotę, skatino jų kūrybiškumą.

PUG pedagogė Ala Židanavičienė

Netradicinė pamoka: apibendrintos V. Krėvei-Mickevičiui skirto projekto veiklos

Kasmet lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Liudmila Maksimec ir Vitalija Dovydėnienė į savo veiklų planus įtraukia bent vieną kitą renginį, kuriuo aktualina pasirinktus žymiausius XVI–XX a. lietuvių literatūros kūrėjus. Dažniausiai tai būna rašytojai, kurių jubiliejinės sukaktys minimos tais kalendoriniais metais. 2019 m. renginių ciklas skirtas J. Tumo-Vaižganto, 2021 m. – V. Mačernio gyvenimui ir kūrybai. 2022-aisiais pasirinktas V. Krėvė-Mickevičius, nes minimos rašytojo 140-osios gimimo metinės.

Dar rugsėjo mėnesį prasidėjo projekto „V. Krėvės-Mickevičiaus gyvenimo ir kūrybos keliu“ veiklos. Organizuota edukacinė išvyka į Subartonyse (kaimas netoli Merkinės) esantį rašytojo memorialinį muziejų. Spalio – lapkričio mėnesiais vyresnių klasių mokiniai, konsultuojami lituanisčių, rengė pranešimus, o dailės mokytoja Goda Gujienė subūrė mokinius, kurie panoro sukurti V. Krėvės kūrinių vaizdines interpretacijas. Paulinos Jakštaitės, Miglės Martinkevič, Godos Perstiniavičiūtės, Kristupo Siniaus, Maksimo Aliukonio, Eriko Kazakevičiaus (5 kl.), Gabijos Mikalauskaitės, Milanos Bubelevičiūtės (III G kl.) ir Emilijos Jančevskajos (IV G kl.) dailės darbai eksponuojami antro aukšto koridoriuje. Gimnazijos bibliotekos vedėja Vida Lapėnienė surengė leidinių apie Krėvę ir jo kūrybą mini parodą.

Gruodžio 1 dieną III-IV G klasių mokiniams organizuota lietuvių kalbos ir literatūros pamoka-konferencija – baigiamasis projekto, skirto V. Krėvės gyvenimui ir kūrybai įprasminti, renginys. Netradicinės pamokos metu Milana Bubelevičiūtė, Damian Garbotovič (III G kl.), Diana Mickevič, Deividas Jurkevičius ir Emilijus Kvošis (IV G kl.) skaitė pranešimus apie rašytojo gyvenimą, asmenybės savitumą, kūrybą, priminė rugsėjo pabaigoje vykusią edukacinę išvyką į Subartonyse esantį Krėvės memorialinį muziejų. Antroje pamokos dalyje siekta apibendrinti žinias, tad pasinaudojant internetiniu įrankiu „Kahoot!“ organizuotos dvi viktorinos. Viena jų – apie V. Krėvės dramą „Skirgaila“. Šios viktorinos nugalėtojai – Donatas Aliukonis (IV G kl.), Mantas Ramonas (III G kl.), Emilijus Kvošis (IV G kl.). Antra viktorina – apie svarbiausius rašytojo gyvenimo momentus ir apsakymą „Skerdžius“. Joje geriausiai pasirodė Diana Mickevič (IV G kl.), Evelina Daukševič ir Danielius Zachaževskij (III G kl.).

Pamokoje-konferencijoje dalyvavusi Paluknio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Nekulsian pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su „Medeinos“ pedagogėmis įgyvendinant prasmingas veiklas, kvietė mokinius tapti dar aktyvesniais skaitytojais, akcentavo, kad bibliotekoje yra daug leidinių jaunimui aktualiomis temomis.

Tiek netradicine pamoka, tiek kitomis rugsėjo – lapkričio mėnesiais vykusiomis veiklomis į V. Krėvės-Mickevičiaus asmenybę ir kūrybinį palikimą pažvelgta šiuolaikinio žmogaus akimis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė