Dailės ir technologijų pamoka netradicinėje aplinkoje

Gruodžio 19 dieną grupė 2–3 kl. mokinių kartu su mokytoja Neringa Krutikoviene nuvyko į nuostabios gamtos apsuptyje Mackonių kaime (Elektrėnų seniūnija) esančią sodybą „Gamtos melodija“. Medeiniečius pasitiko sodybos šeimininkė Regina Sinkevičienė, ji mokiniams vedė edukacinį užsiėmimą „Meduolių kepimas ir dekoravimas“.

Užsiėmimo metu pradinukai prisiminė, kokius darbus senoliai dirbo, kokiais įrankiais jie naudojosi, jog per žiemos šventes ant savo stalų turėtų nuostabaus kvapo ir skonio meduolių. Susipažinę su šių saldėsių receptu, pasiraitoję rankoves, mokiniai ėmėsi darbo. Kol suformuoti meduoliai kepė, savininkė svečius vaišino naminiu džiovintų obuolių kompotu, gardžiu varškės pyragu bei sausainiais. Atvėsus iškeptiems meduoliams, atėjo jų dekoravimo metas. Vaikai susipažino su įvairiomis jų puošimo galimybėmis.

Svečius sodybos šeimininkė išlydėjo ne tuščiomis. Kiekvienam įteikė po simbolinę dovanėlę – rinkinį su džiovintais obuoliais. Maloniai kvietė sugrįžti į sodybą ir pavasarį.

Neringa Krutikovienė, pradinio ugdymo mokytoja