Akordeonistų konkurse

Kasmet Lietuvoje vyksta akordeonistų konkursai, kuriuose dalyvauja ir Rūdiškių muzikos mokyklos atstovai. 2017 m. vasario 25 d. dalyvavau Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje vykusiame atrankiniame Vilniaus regiono akordeonistų ture. Tapau nugalėtoja ir patekau į respublikinį XII Lietuvos akordeonistų konkursą. Jame dalyvavau kovo 28 d. Savo amžiaus dalyvių grupėje (B kategorijai priskirti dalyviai iki 13 metų) užėmiau III vietą, tad man buvo leista kovo 31-ąją dalyvauti tarptautiniame akordeonistų konkurse VILNIUS 2017. Konkursams ruošė akordeono mokytoja Valentina Kočetova.

Mano pasirodymas tarptautiniame konkurse truko maždaug 12 minučių, kaip ir numatyta programoje. Atlikau privalomą pjesę – K. Olczak „Etiudą”, ir pasirinktus du skirtingo stiliaus kūrinius: R. Bažilino „Linksmąjį regą” ir L. Belmono „Choralą”.

Džiaugiuosi galimybe dalyvauti konkurse, kuriame grojo akordeonistai iš daugelio Europos šalių. Atlikėjus vertino prestižinių pasaulio aukštųjų mokyklų pedagogai, atlikėjai, kompozitoriai, tarptautinių renginių organizatoriai.

Eva Vitkovska, Paluknio „Medeinos“ gimnazijos 7 klasės ir

Rūdiškių muzikos mokyklos mokinė