Gimnazijoje lankėsi Džekas Irvinas

Šįmet jau dešimtmetis, kai mūsų gimnazija, 2006 metais buvusi dar tik vidurinė mokykla, įsijungė į tarptautinę kvaišalų vartojimo prevencijos programą „Sniego gniūžtė“.

dsc_0935Lapkričio 16-ąją gimnazijoje eilinį kartą lankėsi Džekas Irvinas, tarptautinės prevencinės programos „Sniego gniūžtė“ koordinatorius, atvykęs iš JAV su trimis draugais bendraamžiais. Svečių mokymai šįkart buvo skirti daugiau suaugusiems, nes „Sniego gniūžtės“ programa grįsta ne tik principu jaunimas – jaunimui, bet ir jaunimo ir suaugusių bendradarbiavimu. Suprantama, kad svečiai tikėjosi gausesnės tėvų auditorijos (iš gimnazijoje nedirbančių tėvelių dalyvavo tik septintokės Evos mama Rita Vitkovska), tačiau darbo savaitės viduryje ir darbo dienos metu sukviesti dirbančius tėvus sudėtinga. Juoba, kad visai netrukus – gruodžio 9-ąją – turės įvykti visos gimnazijos klasių tėvų susirinkimai.Tad į susitikimą su mielais ir labai lauktais svečiais iš JAV rinkosi gimnazijos darbuotojai – direktorius Vytautas Gustas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė, mokytojai Danutė Pansevič, Liudmila Maksimec, Laima Samosionokienė, Stasys Samosionokas, Dainius Kuchanauskas, Natalija Mikulskienė, Rūta Gustienė, Leonora Daugudienė. Nors tik trejeto iš jų atžalos tebėra mokiniai, tėvystės nepamiršo ir kiti – daugelis augina anūkus. Tai tinka ir renginyje dalyvavusiai techninio personalo atstovei Dianai Cechmistrenko, kurios dukra jau baigusi mūsų mokyklą.

dsc_0928Svečių vadovaujami gimnazijos mokiniai parengė ir susirinkusiems suaugusiems parodė mini spektakliuką, skirtą pabrėžti empatijos, draugystės, patyčių užkardymo svarbai. Džekas ir jo draugai pasakojo, klausinėjo, bendravo, netgi grojo gitara ir dainavo angliškai, o didžioji auditorijos dalis, angliškai nemokanti, džiūgavo, kad versti iš anglų kalbos į lietuvių kalbą ir atvirkščiai jau gali ne vien mokytoja Rūta, bet ir gimnazistai.

Svečiai visiems padalino ženkliukų su paslaptingomis raidėmis AEMIS. Jų reikšmę Džekas Irvinas paaiškino lietuviškai: „Aš esu mylintis ir sugebantis“. Apdovanoję susirinkusiuosius gniūžtietiškais suvenyrais SG vadovai išvyko, bet, tikimės, susitiksime dar ne kartą.

Leonora Daugudienė , socialinė pedagogė