Susitikimas su ESO ir policijos atstovais

dsc_08872016-11-15 gimnazijos I-IV G klasių mokiniai, mokytojai Vaclava Klejevskaja ir Dainius Kuchanauskas susitiko su ESO (Energijos skirstymo operatoriaus) Prevencijos skyriaus vyresniuoju specialistu Virgilijumi Urbonu, ESO komunikacijos vadybininke Aiste Borkyte ir Vilniaus apskrities VPK Trakų r. PK VS vyresniaja tyrėja Aneta Bubelevičiene.

Įmonės ESO atstovai kalbėjo apie tai, kaip Trakų ir Vilniaus rajonuose iš transformatorinių yra vagiama alyva, pateikė ne tik alyvos vagysčių  statistiką, bet ir ieškojo atsakymo, kaip sumažinti jų skaičių. Transformatoriams aušinti skirta alyva vagis gundo dėl paprastos priežasties – ji pilama į senų automobilių bakus vietoje dyzelinio kuro. Susitikime dalyvavusi tyrėja Aneta Bubelevičienė patikino, kad tirti alyvos vagystes iš transformatorinių nelengva. Pareigūnų darbą labai apsunkina tai, kad dažniausiai neaišku, kada buvo įvykdyta vagystė. Pasitaiko, kad nusikaltimas pastebimas po kelių mėnesių ar net metų.

ESO darbuotojai skatino mus elgtis pilietiškai, nebūti abejingiems – jeigu matome, kad kažkas vagia valstybės turtą, turėtume pranešti nurodytais telefonų numeriais.

Kita tema – elektros vagystės, kurios taip pat dažnai pasitaiko. Gyventojai iš elektros stulpų iki savo gyvenamojo namo nusitiesia neteisėtą elektros laidą ir tuomet moka mažiau arba išvis nemoka už elektros paslaugas. Policijos tyrėja pabrėžė, jog gyventojų skambutis yra labai svarbus norint užkirsti kelią tokioms vagystėms, kadangi už elektros nuostolius moka sąžiningi vartotojai, o pavogta elektros energija turi įtakos nustatant naujas elektros energijos kainas mokesčių mokėtojams.

Pagal ESO statistiką, 2015-aisiais Trakai užėmė penktą vietą tarp rajonų, kuriuose vagys bendrovei pridarė didžiausių nuostolių – žala (technologinio turto vagystės ir patirti nuostoliai) įmonei įvertinta maždaug 10000 eurų. Didesni ar panašūs nuostoliai nustatyti tik Jurbarko, Biržų, Pasvalio ir Vilniaus rajonuose.

 III G kl. mokinė Renalda Čiupailaitė