Prisimenant poetę Salomėją Nėrį

Gegužės 6  d. gimnazijoje vyko renginys iš ciklo, skirto lietuvių poetės Salomėjos Nėries 120-osioms gimimo metinėms įprasminti.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Liudmilos Maksimec paskatinti abiturientai Milana Bubelevičiūtė, Gabija Mikalauskaitė, Estela Tunevič, Damian Garbotovič ir Mantas Ramonas organizavo pamoką-viktoriną „Poetė Salomėja Nėris. Jos gyvenimas ir kūryba“.

Pamokoje dalyvavę 5–7 kl. mokiniai pirmiausia išklausė penktoko Giedriaus Janeliausko deklamuojamos pasakos-poemos „Eglė žalčių karalienė“ ištraukos, vėliau – abiturientų pranešimą apie poetės gyvenimą ir kūrybą. Tada pasiskirstė į 6 komandas ir dalyvavo viktorinoje. Geriausiai pasirodė penktokų komanda „Šakutė“ ir šeštokų komanda „Dristūnai“. Jų nariai buvo atidžiausi klausytojai, tad surinko po 18 taškų iš 20.

Šia pamoka-viktorina baigėsi renginių, kuriais siekta įprasminti žymiosios lietuvių poetės atminimą, ciklas. Nuo rudens iki pavasario 5–8, III G kl. mokiniai, konsultuojami dailės mokytojos Godos Giujienės, kūrė kompozicijas Salomėjos Nėries poezijos motyvais. Dailės darbų paroda „Diemedžiu žydėsiu“ tebeeksponuojama gimnazijos II aukšto koridoriuje.

Renginių ciklo sumanytojos ir organizatorės – lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Liudmila Maksimec ir Vitalija Dovydėnienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė