Mokiniai mokėsi bendrauti, sutarti, valdyti stresą

Gimnazijos vaiko gerovės komisijos (VGK) iniciatyva kovo 15 d. vyko Trakų r. Pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) psichologės Astos Jakonienės ir Vilniaus universiteto psichologijos magistro studento Tomo Tverijono užsiėmimai 5–8, I G klasių mokiniams. Jaunesniems – „Mokausi bendrauti ir sutarti“, vyresniems – „Moku ir galiu valdyti stresą“.

Užsiėmimų metu su mokiniais kalbėta apie svarbiausius bendravimo komponentus, mokiniai atliko praktines užduotis, žaidė vaidmeninius žaidimus, kurių metu pabuvo kalbėtojo bei klausytojo vaidmenyse. Mokiniai dalinosi patirtimi, koks jausmas apima, kai tavęs klauso ir kai ne. Turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus, diskutuoti ir bendrauti.

Valandėlėje, skirtoje streso valdymo mokymuisi, aiškintasi, kas yra stresas, kokios jo priežastys, požymiai ir nusiraminimo būdai. Visi kartu išbandė valdomo kvėpavimo, diafragminio kvėpavimo bei dėmesio nukreipimo metodus, kurie leidžia greitai nusiraminti.

Užsiėmimų organizavimu rūpinosi logopedė-spec. pedagogė Reda Vasiljevienė.

„Medeinos“ šeštokai – respublikinės viktorinos prizininkai

Kovo 15-oji dar 1983 m. paskelbta Pasauline vartotojų teisių diena, kuria siekiama atkreipti žiniasklaidos dėmesį į vartotojų teisių pažeidimus, paskatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į vartotojus ginančių organizacijų veiklą. Mūsų šalyje vartotojų teisėmis rūpinasi Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT).

Šįmet kovo 15 dieną VVTAT, tęsdama jaunųjų vartotojų ugdymą, Lietuvos mokyklų šeštų klasių moksleivius pakvietė į viktoriną „Išmok ir žinok”. Temos – vartotojų teisės ir finansinis raštingumas. Dalyviai, tarp kurių buvo ir mūsų gimnazijos šeštokai, susirinko Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų kanceliarijos salėje. „Medeinai” atstovavo Miglė Martinkevič, Erikas Kazakevičius ir Rojus Peseckas. Kiti šeštokai – tai jų palaikymo komanda.

Medeiniečiai pasirodė puikiai, tad pateko į finalinį viktorinos etapą ir jame iškovojo II vietą. Visos trys komandos, dalyvavusios finaliniame etape, buvo apdovanotos atminimo dovanomis ir picerijoje pavaišintos skaniomis picomis.

Šeštokams pasiruošti padėjo, kartu su jais į renginį vyko teatro mokytoja Asta Baukutė. Savo auklėtinius vartotojų teisių tema konsultavo ir klasės vadovė Leonora Daugudienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė