E-pamoka „Patyčioms – NeLike!“

Spalio 19-ąją  gimnazijos I-II G kl. mokiniai Olweus programos koordinatorės direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vitalijos Dovydėnienės iniciatyva stebėjo  tiesioginę e-pamoką „Patyčioms – NeLike“, parengtą „Omnitel“ atstovo Rimvydo Jurkuvėno. Tai jau antroji tiesiogiai internetu stebėta pamoka mūsų gimnazijoje šiais mokslo metais. Rugsėjo 29 d. pamoką ta pačia tema 5-8 klasių mokiniams organizavo ugdymo karjerai koordinatorė bibliotekos vedėja Vida Lapėnienė.

Rimvydas Jurkuvėnas, projekto „Kam to reikia?!“ praktikas, e-pamokos metu kalbėjo apie patyčių mastą, realias kasdienes situacijas, galimas pasekmes besityčiojančiam ir patyčias patiriančiam asmeniui, aptarė mokytojų ir kitų suaugusių asmenų vaidmenį kovojant su patyčiomis.

Kaip su patyčiomis gali kovoti patys mokiniai? Pasak praktiko, svarbiausia – netylėti!

,,Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kiti su tavimi elgtųsi“, – pamokos dalyviams priminė

Rimvydas Jurkuvėnas pridurdamas, kad patyčių pasekmės dažniausiai skaudžios ir ilgalaikės. Visoms mokykloms, stebinčioms tiesioginę pamoką internetu, praktikas palinkėjo siekti tokios bendruomenės, į kurią gera sugrįžti.

Olweus programos koordinacinio komiteto narys 5 klasės vadovas Dainius Kuchanauskas ir II G klasės vadovė Vaclava Klejevskaja, taip pat stebėję pamoką, joje išgirstą informaciją panaudos diskusijoms apie patyčių prevenciją klasės valandėlių metu.

„Kam to reikia?!“ – 2010 m. AB „Swedbank“ ir UAB „Omnitel“ įsteigta iniciatyva, sprendžianti opias Lietuvos jaunimo problemas. Įgyvendinamų veiklų derinimas vyksta bendraujant mokytojui ir praktikui. Atradę patinkančią sritį, mokytojas ir profesionalas svetainėje www.kamtoreikia.lt susisiekia vienas su kitu ir suorganizuoja gyvą pristatymą mokiniams.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui