„Rašom! 2017“ „Medeinos“ gimnazijoje

Lietuvoje septintus metus iš eilės moksleiviai ir suaugusieji dalyvauja nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom! 2017“, kurį organizuoja Lietuvių kalbos institutas, UAB „Biuro pasaulis” ir iniciatyvinė pedagogų grupė. Dviem etapais vykstančiame renginyje išrenkami dailiausios bei originaliausios rašysenos savininkai.

Vasario 8-ąją medeiniečiai dalyvavo pirmajame konkurso etape. Į lietuvių kalbos kabinetą rašyti dailyraščiu susirinko devyniolika 3-8, I-IV G kl. mokinių ir du suaugusieji – mokytojai Goda Gujienė ir Arūnas Joknys. Aktyviausia buvo 7 klasė, kuriai atstovavo net 4 mokiniai.

Dalyvius, laikydamosios konkurso nuostatų, organizatorės suskirstė į grupes – 3-6 kl. mokinių, 7-8, I-IV G kl. mokinių ir suaugusiųjų. Kiekvienai grupei išdalino konkurso rengėjų pateiktus skirtingus tekstus: 3-6 kl. mokiniams – prozininko, dramaturgo Vinco Krėvės apsakymo „Antanuko rytas“ ištrauką, 7-8, I-IV G kl. mokiniams – publicisto, eseisto Gintaro Beresnevičiaus teksto „Piliakalnių žmonės“ ištrauką (iš eseistikos knygos „Ant laiko ašmenų“), suaugusiesiems – poeto, publicisto Kazio Bradūno autobiografinio teksto „Keli lemtingi susitikimai su poezija ir žmonėmis” ištrauką. Neskubėdami dalyviai rašaliniais parkeriais mėlynu rašalu rašė baltuose A4 formato lapuose (jauniausiems dalyviams lapai buvo su linijomis, vyresniems – be linijų).

Dailyraščius vertino kalbinio ugdymo metodinės grupės narės Liudmila Maksimec, Rūta Gustienė ir Vitalija Dovydėnienė. Jos, atsižvelgusios į tekstų išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbų estetiką, atidumą ir kalbos taisyklingumą, išrinko ir organizatoriams UAB „Biuro pasaulis” išsiuntė 4 medeiniečių darbus.

Dailyraščio konkurse „Rašom!“ medeiniečiai dalvavo nebe pirmą kartą. Rankų miklumą ir mokiniai, ir mokytojai išbandė dar 2011 ir 2012 metais.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui