Kunigaikščio Vytauto Didžiojo apdovanojimas – ir „Medeinos“ direktoriui

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kaip jau įprasta nuo 2006 metų, Trakų rajono savivaldybė Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijomis pagerbia nusipelniusius Trakų rajono žmones. Po šv. Mišių Trakų šv. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje ir iškilmingo valstybės vėliavos iškėlimo prie Trakų kultūros rūmų šventės dalyviai rinkosi į apdovanojimų teikimo iškilmes.

Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijomis buvo įvertinti įvairiose srityse puikių rezultatų pasiekę ir rajoną garsinę žmonės. Viena nominacijų – „Už švietimo naujovių diegimą ugdymo procese, aktyvią, kūrybingą pedagoginę veiklą“. Šios srities I laipsnio medaliu apdovanotas Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktorius Vytautas Gustas. Jam apdovanojimą įteikė Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Pagerbtą paluknietį pasveikino ir „Medeinos“ gimnazijos mokytojos, seniūnijos darbuotojos.

Tą pačią dieną nominacijos už nuopelnus kitose srityse įteiktos ir II laipsnio medaliai skirti dar trims palukniečiams – Gražinai Golubovskai, Rimantui Dovydėnui ir Vyteniui Daugudžiui.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Gimnazijoje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios – minėjimas vyko net dvi dienas vasario 14-ąją, trečiadienį, ir 15-ąją, ketvirtadienį. Iš anksto suplanuotiems renginiams ruošėsi ir mokiniai, ir mokytojai.

Minėjimas prasidėjo Lietuvos himnu, kurį sugiedojo 6-8, I-IV G kl. mokiniai ir mokytojai. Vėliau muzikos mokytojos Jovitos Dovsevičiūtės vadovaujamas merginų ansamblis atliko dainą „Lietuva brangi“ (žodžiai Maironio, muz. J. Naujalio).

Susikaupę visi klausėsi trumpo Dainiaus Kuchanausko, istorijos mokytojo, pranešimo ir džiugiai pasitiko pranešimo pabaigoje paskelbtą kvietimą stebėti sporto salėje vyksiančias Vasario 16-ajai skirtas tinklinio varžybas.

Rungėsi mokinių ir mokytojų komandos – I G kl. mokiniai Agota Demenytė, Erika Stankevič, Tomas Aliukonis, IV G kl. mokiniai Andrius Januškevič, Artūras Palionis, Lukas Joknys, Julija Kirilova, mokytojai Rūta Gustienė, Jovita Dovsevičiūtė, Audrius Kazlauskas, Vytautas Gustas, buvusi „Medeinos“ mokinė Loreta Juchnevič. Pasibaigus penketui pilnų atkaklios ir permainingos kovos kėlinių nešališkas teisėjas Vaclovas Gudalevičius paskelbė, kad laimėjo mokiniai. Nors mokytojams varžytis padėjo ir I G kl. mokinys Tomas Aliukonis, tai jų neišgelbėjo.

Antrąją Vasario 16-osios renginių dieną Leonoros Daugudienės, istorijos mokytojos ir socialinės pedagogės, kvietimu gimnazijoje apsilankė svečias – Vytautas Sinica, žinomas politologas ir visuomenininkas, kuris, tarp daugelio kitų sričių, domisi istorijos politika.

Mokytojai ir 7 kl., I-IV G kl. mokiniai klausėsi Vytauto Sinicos pranešimo „Nuo ko reikia ginti Lietuvos istoriją?“ Politologas aiškino, kad istorija pagrindžia valstybės teisę egzistuoti, todėl valstybės kuria istorijos politiką pagal joms priimtinus prioritetus vertindamos ir pateikdamos istorijos faktus. Daugelis istorinių įvykių nevienareikšmiški arba tiesiog neparankūs nedraugiškiems kaimynams, todėl švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną dera pamąstyti, nuo ko reikia ginti Lietuvos istoriją, kas ir kodėl siekia ją perrašyti. Svečias informavo, kad jaunimo sambūris „Pro patria“, vienijantis katalikiškų ir tautinių pažiūrų patriotiškai nusiteikusį jaunimą, paskelbė mokinių rašinių konkursą tema „Nuo ko reikia ginti Lietuvos istoriją?“, ir pakvietė jame dalyvauti.

13.00 val. priešais gimnazijos pastatą prasidėjo pilietinė akcija „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“. Baigiamajame renginyje vėl nuskambėjo Lietuvos himnas – „Tautiška giesmė“. Dalyviai – gimnazijos 6-8, I-IV G kl. mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, Paluknio seniūnijos, vaikų lopšelio-darželio darbuotojai, kaimyninės gimnazijos bendruomenė – klausėsi Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės, politologo ir visuomenininko Vytauto Sinicos sveikinimų, mokinių atliekamų dainų ir eilėraščių. Akcija baigėsi gražiu akordu – susirinkusieji iš anksto pasigamintais geltonais, žaliais ir raudonais popieriniais paukšteliais papuošė prie pastato augančius medžius.

Leonora Daugudienė, socialinė pedagogė