Konkursas „Kalėdinis atvirukas“

Baigėsi 2017 m. lapkritį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotas antrasis tarptautinis vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“. Jo dalyviai atsiuntė net 1498 originalias šventines miniatiūras, pranokdami visus konkurso rengėjų ir vertinimo komisijos narių lūkesčius. Šios gražios iniciatyvos autorė – LR Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, jau ne pirmą kartą globojanti įvairiausius kūrybinius vaikų ir jaunimo veiklos projektus.

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti trijų amžiaus kategorijų jaunieji kūrėjai. Tai 15–18, 11–14 bei patys mažiausi – 7–10 m. amžiaus vaikai. Kalėdinių atvirukų geografija plati ir įvairi – tai ir didžiųjų Lietuvos miestų, mažesnių miestelių, kaimų mokyklos, ir ugdymo įstaigos iš Ispanijos, Argentinos, Kroatijos, Ukrainos, Baltarusijos (Minsko, Pelesos). Pluoštus šaunių darbų konkursui pristatė ir bendrojo ugdymo, ir specializuotų meno mokyklų mokiniai, ir įvairių vaikų globos namų dailės būrelių, studijų ugdytiniai, specialiųjų poreikių turintys vaikai bei jaunuoliai.

Konkurso vertinimo komisijoje dirbusiems dailininkams – pedagogams iš Vilniaus dailės akademijos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bei Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos buvo tikrai nelengva atrinkti konkurso laureatus – geriausių atvirukų autorius. Juk atvirukais „snigo“ taip gausiai, o iš kiekvienos dalyvių amžiaus kategorijos teko išskirti vos po penketą laureatų. Ieškant pačių šauniausių dalyvių, vertintas ne tik techninis atlikimas, bet ir mąstymo originalumas, savita kalėdinės tematikos traktuotė.

Šilta ir jauki kalėdinė dvasia, įamžinta vaikų sukurtuose atvirukuose, 2017 m. gruodžio 15 d. persikėlė į specialią konkurso parodą Lietuvos Respublikos Seimo parodinėse erdvėse. Iš kiekvienos amžiaus kategorijos dalyvių, be laureatų, atrinkta apie 20 darbelių, kurie atstovavo visoms šiųmečiam konkursui pateiktoms Lietuvos ir užsienio šalių moksleivių kalėdinėms miniatiūroms.

Mūsų gimnazija konkursui pristatė 21 atviruką. Vadovaujami dailės mokytojos Godos Gujienės miniatiūras kūrė trylika mokinių. Tai Viltė Lapėnaitė (5 kl.), Lijana Mažeikaitė, Gabija Šedžiūtė (6 kl.), Emilija Jančevskaja, Jekaterina Lazukina, Deividas Jurkevičius (7 kl.), Agata Gželko (8 kl.), Patricija Mušinskaitė (I G kl.), Justina Lėliūtė, Lina Buchoveckaja, Silvija Valiangaitė (II G kl.), Monika Jevčenkaitė, Sandra Šidlauskaitė (III G kl.). Džiugu, kad Justina Lėliūtė (II G kl.) tapo parodos Lietuvos Respublikos Seimo parodinėse erdvėse dalyve! Visi konkurse dalyvavę „Medeinos“ mokiniai ir jų mokytoja Goda Gujienė apdovanoti Dailės mokytojų asociacijos prezidento Rimanto Kisieliaus pasirašytais padėkų raštais.

Dailės mokytoja Goda Gujienė

Rajoniniame meninio skaitymo konkurse

Sausio 31 dieną Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis 5-8, I-IV gimnazijų klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Jame mūsų gimnazijai sėkmingai atstovavo 5 klasės mokinys Silvestras Tamaševskis, kurį konkursui ruošė mokytoja Liudmila Maksimec, o į konkursą lydėjo mokytojas Arūnas Joknys.

Silvestras skaitė Vytauto V. Landsbergio  pasakos „Arklio Dominyko meilė“ ištrauką. Konkursui pasirinktas kūrinys moko meilės ir kūrybos, kartu subtiliai paliudija ir apie amžinąjį gyvenimą, apie nuolat vykstantį atsinaujinimą ir atgimimą.