Edukacinis užsiėmimas Vytauto Didžiojo universitete

2018-02-05 technologijų mokytoja Vida Lapėnienė lydėjo grupę I–III G klasių mokinių į Kaune įsikūrusį Vytauto Didžiojo universitetą (VDU). Ten medeiniečiai dalyvavo edukacinėje programoje „Biologiniai jutikliai“. Šio užsiėmimo tikslas – susipažinti, kaip gyvojoje gamtoje sintetinamas biomolekules galima panaudoti biologinių ir biologiškai aktyvių medžiagų tyrimuose.  Besidomintiems fiziniais mokslais, biochemija ir nanotechnologijomis mokiniams užsiėmimą vedė Lietuvos biochemikas, VDU profesorius bei VDU Gamtos mokslų fakulteto Biochemijos ir biotechnologijų katedros vedėjas Rimantas Daugelavičius.

Pirmoji užsiėmimo dalis – teorinė. Mokiniai sužinojo, kas yra biologiniai jutikliai, kur ir kam jie naudojami. Buvo apžvelgta pagrindinės biologinių jutiklių klasės, pagrindiniai biologinių jutiklių tipai, aptarta biologiškai aktyvių medžiagų nustatymo problematika, fizikiniai principai, taikomi kuriant biologinius jutiklius.

Praktinėje dalyje buvo demonstruojami įvairūs biologiniai jutikliai ir atliekami laboratoriniai bandymai.

Technologijų ir kūrybinių industrijų krypties edukacinė programa „Biologiniai jutikliai“ – šeštoji (kartu ir paskutinioji) įgyvendinta programa iš šešių gimnazijos pasirinktų Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ veiklų. 2017 metais buvo įgyvendintos kultūrinės-meninės krypties programos „Kuršmarių vėtrungės“ ir „Teatras kitaip“, gamtinės-ekologinės krypties programos „Pažink pelkę“ ir „Orientavimasis gamtoje“, technologijų ir kūrybinių industrijų krypties programa „Kompiuterinės grafikos dirbtuvės“.

Paluknio „Medeinos“ gimnazija, 2016 m. rudenį pateikusi paraišką dalyvauti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto edukacinių programų ir kūrybinių partnerysčių veiklose, pateko tarp 200 mokyklų (atrinktų iš 322), kurios įtrauktos į projekto veiklas.

Vida Lapėnienė, technologijų mokytoja

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui