Parodoje „Studijos 2018“

Vasario 8 d. gimnazijos I-IV G klasių mokinių grupė, lydima UKC koordinatorės Vidos Lapėnienės, apsilankė Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“.

Parodoje šiemet susibūrė 285 dalyviai iš įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų bei kolegijų, profesinio mokymo lyderiai, verslo profesionalai, karjeros konsultantai, inovatoriai, jaunieji kūrėjai, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų ir valstybinių tarnybų institucijų atstovai. Įrengta net 11 erdvių, kuriose vyksta paskaitos susitikimai, diskusijos. Paroda užima 5 temines sales: karjeros planavimo mugė „Renkuosi profesiją“, „Verslas jauniems“, „Studijos užsienyje“ ir „Aukštasis mokslas Lietuvoje“ ir „BŪSIU LIETUVAI“ (įkvėpta ketvirtosios pramonės revoliucijos).

Šiandieniniame pasaulyje klausimas „Kur studijuoti?“ jau neaktualus, nes žinios nuolat kinta, o nuspėti populiariausių ateities specialybių negali niekas. Svarbiausias ir vienintelis dalykas, kuris yra vertinamas šiandien ir bus svarbus ateityje – tai gebėjimas greitai mokytis ir mąstyti plačiai, prisiderinti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų ir turėti ne vieną kompetenciją.

Parodoje „Studijos 2018“ gauta reikalinga informacija mokiniams padės apsispręsti, kur mokytis ateityje, kaip planuoti savo karjerą.

Vida Lapėnienė, UKC koordinatorė