Protmūšis „Kaip toli nuėjome“

Vasario 6 d. gimnazijos III G kl mokinė Gabrielė Lėliūtė vyresnių klasių mokiniams vedė proto mūšį patyčių tematika. Prieš tai renginio iniciatorė dalyvavo organizacijos „Milžinų lizdas” projekte „Anna Frank house ir Active citizens” ir gilino savo žinias apie patyčias, šiuolaikinį pasaulį lygindama su Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu.

Projekto tęstinumui užtikrinti Gabrielė ir organizavo protmūšį „Kaip toli nuėjome”. Buvo sudarytos aštuonios komandos po keturis narius. Jos varžėsi tarpusavyje siekdamos įveikti tris etapus, kurių kiekviename buvo ir teorinių, ir praktinių užduočių. Protmūšio klausimai nebuvo tokie lengvi, kaip galėjo pasirodyti iš pradžių. Komandoms teko gerokai paplušėti, kad pateiktų teisingus atsakymus, įvykdytų duotas užduotis. Renginio pabaigoje paaiškėjo komanda nugalėtoja – „KAJM“,  kurią sudarė Karolis Makarovas, Kamilė Kraulaidytė (I G kl.), Aurelija Civilkaitė (II G kl.) ir Jevnika Karčmit (IV G kl.).

Prie renginio prisidėjo ir istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas. Protmūšio metu jis papasakojo apie Aną Frank ir jos dienoraštį, priversdamas ne vieną dalyvį susimąstyti apie gyvenimo prasmę ir žmonių tarpusavio santykius.

Dalyvavimas projekte „Anna Frank house ir Active citizens” Gabrielei buvo naudingas įvairiomis prasmėmis. Vis dėlto įsitikinta, kad panašios problemos visuomenėje gyvavo visais laikais.

Gabrielė Lėliūtė, III G klasė

Edukacinis užsiėmimas Trakų neįgaliųjų užimtumo centre

2018 m. vasario 7 d. grupė gimnazijos priešmokyklinukų ir pradinių klasių mokinių su pedagogėmis Reda Vasiljeviene ir Ala Židanavičiene apsilankė Trakų neįgaliųjų užimtumo centre.

Edukacinio užsiėmimo metu mokinukai išklausė Centro direktoriaus Juozo Norinkevičiaus papasakojimo apie bites, avilius, medų ir bitininkystę. Direktorius vaikus mokė, kad bites reikia mylėti, su jomis elgtis gražiai, tad ir jos atsakys tuo pačiu. Vadovas aprodė patalpas, supažindino su darbuotojais, savanoriais bei lankytojais, kurie šiame Centre mokosi įvairių amatų: bitininkystės, gėlių komponavimo, interjero tvarkymo, medienos apdirbimo ir kt.

Vaikai iš arti galėjo matyti, paliesti ir gėrėtis nuostabiais dirbiniais, kuriuos iš vytelių, medienos, vaško kiekvieną dieną gamina centrą lankantys negalią turintys asmenys. Viena Centro lankytoja mokiniams net pristatė savo piešinį, kuriame buvo pavaizduota šeima: mama, tėtis, vaikai ir bitės. Tas nuostabus kūrinys traukė akį savo spalvomis ir formomis. Kitas Centro lankytojas, besimokantis bitininkystės amato, parodė, kaip gaminami rėmeliai, į kuriuos vėliau dedamas korys, leido apžiūrėti dar neatakiuotus rėmelius, stebėti skysto vaško gaminimo procesą.

Didžiausią įspūdį mokiniams paliko žvakių gaminimas iš bičių vaško. Vaikai, padedami pedagogių ir Centro darbuotojų, susidomėję suko žvakes, kurias vėliau pasiėmė į namus. Edukacinės programos „Bičių vaško žvakių gamyba“ pabaigoje visų laukė karšta arbata su medumi.

Į namus mažieji medeiniečiai grįžo gerai nusiteikę, kupini naujų idėjų, nešini savos gamybos vaško žvakėmis ir suvokę pakantumo ir meilės artimui svarbą. Apsilankymas Centre parodė, kad žmogaus galimybės beribės, tik svarbu suteikti sąlygas joms atsiskleisti. Būtent tokias sąlygas asmenims, turintiems negalią, suteikia Centro darbuotojai ir savanoriai. Todėl esame dėkingi jiems už atsidavimą, meilę ir tokį šiltą bei nuoširdų priėmimą.

Reda Vasiljevienė, spec. pedagogė-logopedė