Tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė gimnazijoje

Lapkričio 12–18 d.  Lietuvoje vyko dvidešimt antroji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji susipažino su literatūros herojais. Savaitės ašimi tapo metų temai ,,Šiaurės herojai“ skirtos knygos. Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje ši savaitė tapo tradicinė, jos metu organizuota nemažai renginių, kurie paskatino mokinius domėtis Šiaurės šalių  papročiais, kultūra ir literatūra.

Lapkričio 12 dieną vyko skaitymas balsu vaikams „Auštant“. Devintą valandą ryto pradinių klasių   mokinius aplankė įvairių personažų  kostiumais pasipuošusios III G klasės mokinės Justina Lėliūtė, Aurelija Civilkaitė, Erika Stankevič ir Silvija Valiangaitė. Jos žvakių šviesoje skaitė ištraukas iš švedų autorių Eliaso ir Agnes Vahlundų kūrinio Superherojų vadovas“. Mažieji klausytojai labai džiaugėsi, kad galėjo susipažinti su Lisa, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukai. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė“ pradžia. Pamokos pabaigoje mokiniai gamino įvairias superherojų kaukes. Po pamokų šia istorija labai susidomėjusios mergaitės apsilankė gimnazijos bibliotekoje norėdamos paskaityti kūrinio tęsinį. Nuotaikingus  kostiumus susikurti, organizuoti ir vesti inscenizuotą užsiėmimą mergaitėms padėjo technologijų mokytoja Vida Lapėnienė. Skaityti toliau

Gimnazijoje – „Sniego gniūžtės“ stovykla

Penktadienį, lapkričio 16-ąją, tarptautinę Tolerancijos dieną, mūsų gimnazijoje prasidėjo „Sniego gniūžtės“ stovykla. Tai svarbiausias metų įvykis Lietuvos krikščioniškojo jaunimo sąjungos „Žingsnis“ Paluknio skyriaus gyvenime.

LKJBS „Žingsnis“ įgyvendina Lietuvoje tarptautinę kvaišalų vartojimo prevencijos programą „Snowball“ – „Sniego gniūžtė“. Įdomu tai, kad Paluknio „Medeinos“ gimnazija, tuomet dar tik vidurinė mokykla, programą „Sniego gniūžtė“ pradėjo vykdyti savarankiškai dar 2006-aisiais ir buvo akredituota programos tėvynėje JAV. Tada LKJBS „Žingsnis“ dar tik siekė vadovauti programos įgyvendinimui visoje Lietuvoje, Tad palukniečiai jaučiasi tikrais, „kilmingais“ žingsniečiais ir geba ne tik imti iš „Žingsnio“, bet ir duoti jam.  Tai bendradarbiavimas, kuomet „Žingsnis“, koordinuodamas pastangas, teikia metodinę ir dalinai materialią pagalbą, o medeiniečiai dirbdami iškelia „Žingsnio“ administracijai vadovų. Viena jų – gimnazijos abiturientė Gabrielė Lėliūtė, nebe pirmus metus dirbanti „Žingsnio“ administracijoje.

Dar iki šios stovyklos, lapkričio 1-2 dienomis, LKJBS „Žingsnis“ Paluknio skyriaus nariai savo žinias gilino mokymuose. Užsiėmimus, kuriuose daug dėmesio skirta komandos formavimui, narių emociniam gerinimui bei „Sniego gniūžtės“ metodikai, vedė LKJBS „Žingsnis“ valdybos pirmininkas Darius Stonys, valdybos narė Lina Baužytė, administracijos nariai Gabrielė Lėliūtė, Eimantas Butkus ir Gediminas Verseckas. Šie vadovai savanoriai neatlygintinai vyko į Paluknį, dirbo tiesiog paromis, kol nepatyrę, bet energingi palukniečiai patys įvaldė SG („Sniego gniūžtės“) programos vykdymo metodiką.

Lapkričio 16-ąją „Medeinoje“ susirinko grupė stovyklos dalyvių iš Vilniaus, Kauno ir Kauno rajono, Šiaulių, Alytaus, Elektrėnų, Trakų miesto ir rajono. Aišku, ir iš Paluknio. Dalyvių amžius – nuo 14 iki 19 metų. Visi nusiteikę mokytis iš bendraamžių bendrauti, pažinti save ir kitus, pritapti grupėje, linksmai leisti laiką ir linksmintis nevartodami jokių kvaišalų.

Ką pamanytumėte pamatę šūsnį stovyklai būtinų daiktų, tarp kurių ne tik žvakė, žvakutės  ir švelniukai, bet ir… 4 kg miltų, 20 bulvių, 5 bananai? Juk tikrai ne blynams.

Stovyklos metu dalis užsiėmimų vyko bendrai, dalis – mažose grupelėse. Dalyvauta net trijuose seminaruose – pramoginiame, socialiniame ir prevenciniame, loginio–sportinio pobūdžio olimpiadoje, kurioje varžėsi keturios komandos. Buvo atlikti vaidinimai „Turn around“ ir „Lėlių šokis“. Jais atskleista, kaip įvairūs kvaišalai įtraukia žmogų ir kiek reikia pastangų norit atsikratyti žalingų įpročių.

Stovyklos veiklas kuravo gimnazijos socialinė pedagogė Leonora Daugudiene, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liudmila Maksimec ir stovyklos direktorė Ana Buinovskaitė (I G kl.). Užsiėmimus organizavo vadovai palukniečiai Silvija Valiangaitė, Kamilė Kraulaidytė, Simona Maksimec, Gabrielė Zubovič, Laura Boriševskytė, Martynas Aliukonis ir atvykusios iš kitų „Žingsnio“ skyrių Elzė Urbietytė, Ieva Mikalauskaitė, Laura Antanavičiūtė. Nuoširdžiai pagelbėjo Paluknio skyriaus nariai Edvinas Treipša, Deividas Semeš, Karolis Makarovas ir Agata Bartoševič. Komandos telkimo bei veiklų įgyvendinimo klausimais organizatoriams daug patarimų davė Gabrielė Lėliūtė.

I G kl. mokinė Simona Maksimec ir socialinė pedagogė Leonora Daugudienė