Paminėta Europos kalbų diena

Kalbų mokėjimas atveria vartus į pasaulį, saugo nykstančias kalbas, skatina toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu. Užsienio kalbų mokytojų iniciatyva gimnazijoje kasmet minima Europos kalbų diena.

Rugsėjo 26-28 dienomis užsienio – anglų ir rusų – kalbų pamokos vyko netradiciškai. Prancūzų ir norvegų kalbų žodžiai, žaidimai skambėjo 5-6, 8, II-III G klasių anglų kalbos pamokose, vokiečių ir ispanų kalbų įgūdžius lavino 7 ir I G klasių moksleiviai, o 8, II G ir IV G klasių mokiniai rusų kalbos pamokose diskutavo apie ukrainiečių kalbos svarbą, teikiamas galimybes, net pabendravo ukrainietiškai. Netrūko įdomios veiklos ir gimtosios kalbos pamokose – dalyvauta viktorinose, protmūšyje. Tie, kuriems rūpėjo daugiau sužinoti apie išmoktus naujų kalbų žodžius, informacijos rado antro aukšto koridoriuje pakabintame pačių mokinių sukurtame reklaminiame Europos kalbų dienai skirtame  stende.

Tai buvo maloni geroji patirtis, leidusi mokiniams pasiekti mokymosi sėkmės, pažinti atradimo, bendravimo džiaugsmą. Veiklas organizavo kalbinio ugdymo mokytojos Rūta Gustienė, Natalija Mikulskienė, Vaclava Klejevskaja ir Liudmila Maksimec.

Natalija Mikulskienė, rusų kalbos mokytoja