Knygos – rašytojos dovana gimnazijos bibliotekai

knkalPrieš keletą dienų į gimnaziją atkeliavusioje pašto siuntoje, papuoštoje akcijos „Knygų Kalėdos“ ženkliuku, buvo keletas knygų. Tai rašytojos Renatos Šerelytės dovana gimnazijos bibliotekai. Dabar mokiniai ir mokytojai bibliotekoje ras mėgiamos rašytojos eilėraščių knygelę „Sraige, nerūkyk“, pasaką „Krakatukai sniegynuose“ ir naujausią, dar tik pasirodysiantį knygynuose romaną „Žvaigždžių medžiaga“.

Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo  Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Per penkerius metus akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Nuo 2011 m. akcijos „Knygų Kalėdos“ metu šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados šalies bibliotekoms padovanojo per 172 tūkst. knygų.

Šiemet akcijai atsiliepė kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimas bendromis jėgomis mažinti socialinę atskirtį, tad akcijos „Knygų Kalėdos“ tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui