Netradicinės pamokos netradicinėse erdvėse

Lapkričio 8-ąją grupei 8, I-II G klasių mokinių etikos pamoka vyko senajame Vilniaus universitete. Ekskursiją vedusi universiteto darbuotoja Birutė Valatkienė mokiniams ir mokytojams Leonorai Daugudienei, Arūnui Jokniui ir Vidai Lapėnienei rodė ir pasakojo apie VU biblioteką, observatoriją, P. Skargos ir kitus kiemelius, Šventų Jonų bažnyčią. Vėliau mokytoja Leonora Daugudienė visus nuvedė į Filologijos fakultetą, kurio sienas vienur puošia freskos, vaizduojančios graikų mūzas, kitur – senąjį lietuvių raštą. Be to, seniesiems lietuvių dievams ir deivėms skirtame kampelyje medeiniečiai išvydo ir deivės Medeinos atvaizdą.

Lapkričio 10 d. mokytojos Raimondos Šiurytės iniciatyva I-III G klasių moksleiviai dalyvavo netradicinėje chemijos pamokoje. Ji vyko Lietuvos centriniame valstybės archyve. Pamokoje sužinota, kaip restauruojami dokumentai, nuotraukos, knygos, kino juostos, kokios cheminės medžiagos tam naudojamos. Sudomino ir archyve saugomas skaitmeninis Lietuvos dokumentinio kino palikimas, buvo peržiūrėtos kelios dokumentinio kino ištraukos. Svarbu, kad virtualusis Lietuvos dokumentinio kino archyvas nuolat papildomas, yra jo prieiga internete – www.e-kinas.lt. Be to, būsimiems abiturientams pravertė informacija apie restauruotojų darbo svarbą, ypatumus.

Leonora Daugudienė, etikos mokytoja

Raimonda Šiurytė, chemijos mokytoja