Koncertas „Kalėdinis atvirukas“

Gruodžio 21-osios vakarą gimnazijos aktų salėje vyko Rūdiškių muzikos mokyklos Paluknio skyriaus koncertas „Kalėdinis atvirukas“. Jame muzikos garsais klausytojus džiugino net 16 mūsų gimnazijos mokinių, kuriuos parengė muzikos mokyklos mokytojos Valentina Kočetova, Veslava Sulžicka, Laura Pociūnienė ir Laima Samosionokienė.

Koncerto metu mūsų gimnazijos vyresnių klasių merginų vokalinis ansamblis, kuriam  vadovauja muzikos mokytoja Jovita Dovsevičiūtė, atliko Indros Mažuikaitės dainą „Leidžiasi baltos Kalėdos“. Visos ansamblio dalyvės ir jų vadovė yra neseniai baigusios ar dar tebesimokančios muzikos mokykloje.

Renginyje dalyvavo ir muzikos mokyklos bendruomenę sveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Glaudžiu mūsų gimnazijos ir muzikos mokyklos bendradarbiavimu džiaugėsi  direktorius Vytautas Gustas, o mokinių tėveliai ir Rūdiškių muzikos mokyklos direktorius Aringas Šumskas prieššventinius padėkos žodžius tarė koncerto rengėjams ir dalyviams.

Laima Samosionokienė, muzikos mokytoja

Šventinė advento popietė

Iš vaikystės ateina Kalėdos.

Paplotėlis, šienelis, Mama.

Verpia tylą naktis atsisėdus,

Kursto krosny ugnelę žiema.

/Zita Gaižauskaitė/

Gruodžio 21 dieną gimnazijoje vyko advento popietė „Kalėdų belaukiant…“ Susirinko bendruomenė, kad prieš pat mokinių atostogas galėtų kartu pabūti, pasidalinti artėjančių švenčių nuotaikomis bei kalėdaičiais. Šventės organizavimu rūpinosi muzikos mokytoja Jovita Dovsevičiūtė, jai padėjo vyresniųjų klasių mokiniai.

Renginys prasidėjo pradinių klasių vokalinio ansamblio pasirodymu (vadovė Laima Samosionokienė), vėliau į bendruomenę poezijos posmais kreipėsi renginio vedėjos abiturientės Giedrė Aliukonytė ir Laura Boriševskytė. Jos priminė, kad Kalėdos – pati gražiausia metų šventė, kuriai žmonės ruošiasi iš anksto. Tai laukimo ir rimties metas.

Popietės metu keletą kalėdinių dainų ir giesmių atliko Jovitos Dovsevičiūtės vadovaujamas vyresnių klasių merginų vokalinis ansamblis. Renginio vedėjos paskelbė konkursų „Originaliausia nuotrauka prie eglutės“ ir „Laiškas Kalėdų Seneliui“ laimėtojas – jomis tapo ir kalėdinėmis dovanėlėmis buvo apdovanotos septintokė Milana Bubelevičiūtė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liudmila Maksimec. Žiūrovai išvydo filmuką apie Paluknio bendruomenės ruošimąsi švęsti Kalėdas – jis šventės dalyviams sukėlė daug teigiamų emocijų. Filmuką sukūrė III G klasės mokiniai Erika Stankevič, Edvinas Treipša ir Agota Demenytė.

Gimnazijos direktorius Vytautas Gustas, padedamas pradinio ugdymo mokytojų Justinos Trombačik ir Linos Ganevičienės, aktyviai kalėdinių darbelių parodoje „Nykštukai prie eglučių“ dalyvavusiems 1-3 klasių mokinukams įteikė padėkas. Neliko pamiršti ir vyresnių klasių mokiniai. Mokytojų komisija gerą mėnesį stebėjo ir nustatė mokinius, kurie, jų akimis, elgėsi ir rengėsi nepriekaištingai. Direktorius Vytautas Gustas ir jo pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė komisijos išrinktiems 5-8, I-IV G klasių mokiniams įteikė padėkas už nepriekaištingą stilių bei elgesio kultūrą formuojant gimnazijos įvaizdį visuomenėje.

Renginio pabaigoje visi dalinosi kalėdaičiais, linkėjo vieni kitiems gražių švenčių, gerų ateinančių metų. Niekas neskubėjo namo. Vieni susirinko klasėse ir vaišinosi Kūčių vakarienės patiekalais, kiti apžiūrėjo prie bibliotekos veikusią kalėdinių atvirukų ir kitų darbelių parodą „Nykštukai prie eglučių“ – ją surengė dailės ir technologijų būrelių nariai (vadovės Goda Gujienė ir Vida Lapėnienė) bei 1-3 klasių mokiniai, kurie kartu su tėveliais gamino kalėdines eglutes.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė