Trumpai

Tęsiasi projekto „Mąstau veikiu – mokausi“ veiklos

2018-05-03 Trakų rajono Onuškio Donato Malinausko gimnazijoje tęsėsi užsiėmimai mokytojams, dalyvaujantiems projekte „Mąstau veikiu – mokausi“. Šį kartą su lektore Giedre Lečiskiene mokėsi mūsų gimnazijos ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijos pedagogai.

Trakų Karališkojo teatro spektaklis – Motinos dienos proga

2018-05-04 Motinos dienos proga gimnazijos bendruomenė žiūrėjo Trakų Karališkojo teatro spektaklį „Piršlybos“, pastatytą pagal Antono Čechovo kūrinius „Piršlybos“ ir „Vestuvės su generolu“ (režisierius – Robertas Čuta).  Po spektaklio gimnazijos direktorius Vytautas Gustas mamas pasveikino artėjančios šventės proga, o Paluknio seniūnė Marija Golubovska aktoriams padėkojo už puikią vaidybą.

Gautos Taikos vėliavos komiteto padėkos

Gimnaziją pasiekė Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorės Lietuvoje dr. Auksės Narvilienės pasirašytos padėkos Simonai Maksimec (8 kl.) ir Jevnikai Karčmit (IV G kl.) už rašinius tema „Kaip supranti žodžius: „Kultūra atveria vartus į ateitį“?“ Padėkos už kultūros puoselėjimą mokykloje skirtos ir mokines konsultavusioms lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms Vitalijai Dovydėnienei ir Liudmilai Maksimec.

Paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Kasmet gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

Šios ypatingos dienos išvakarėse, gegužės 4-ąją, mūsų gimnazijos 3 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse. Gimnazijos bibliotekos vedėja ir technologijų mokytoja Vida Lapėnienė mažuosius skaitytojus mokė, kaip savo rankomis pasidaryti ir dekoruoti knygeles. Tokio pobūdžio veikla pradinukams padėjo labiau perprasti knygos atsiradimo kelią.

Vaikams tapo aišku, kiek darbo ir pastangų reikia, kol knygutė atsiduria ant mūsų stalo. O pačių pasigamintos knygelės – pačios brangiausios ir vertingiausios. Knygelės, kurias pasidarė mokinukai, galės tapti asmeniniu dienoraščiu, piešimo albumu ar dovana artimam žmogui.

Kartu su 3, 4 klasių vadovėmis Irma Jakavičiene ir Laima Samosionokiene tikimės, kad vaikai įvertins, kokios svarbios ir naudingos yra knygos.

Sėkime mažųjų širdyse meilės knygai sėklą, kad užaugę jos vaisiai džiugintų ir maloniai stebintų!

Bibliotekos vedėja Vida Lapėnienė