Apsilankyta Finansų laboratorijoje

Gegužės 8 dieną 8, I-II G klasių mokiniai kartu su UKC koordinatore Vida Lapėniene lankėsi centrinės „Swedbank“ būstinės Finansų laboratorijoje. Tai išmanioji erdvė, skirta moksleivių finansiniam švietimui. Tokio pobūdžio edukacinė erdvė Lietuvoje – pirmoji.

„Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė pristatė interaktyvius išmaniuosius ekranus ir virtualius žaidimus, supažindino su pinigų istorija, efektyviu išteklių panaudojimu, biudžeto planavimu, taupymo svarba, atsakingu skolinimusi. Žaisdami edukacinius žaidimus, mokiniai dalyvavo įvairių sričių pokalbiuose dėl darbo, išsiaiškino, koks yra jų svajonių darbas, kaip riboti ištekliai skatina technologijų pažangą, kuo naudingi mainai, kodėl verta planuoti savo pajamas bei išlaidas, kaip taupyti.

Edukacinio užsiėmimo Finansų laboratorijoje metu įgyta daug naujų žinių. Tikimasi, kad renginys padėjo mokiniams suvokti pinigų vertę, realią daiktų kainą, be to, paskatino planuoti savo (nors ir nedideles) pajamas ir ieškoti būdų, kaip papildomai užsidirbti.

Vida Lapėnienė, UKC koordinatorė