Išvyka į Valdovų rūmus ir VU Botanikos sodą

Gegužės 11 dieną 3-4 klasių mokiniai kartu su pradinių klasių mokytojomis Irma Jakavičiene ir Laima Samosionokiene  apsilankė Valdovų rūmuose ir VU Botanikos sode Kairėnuose.

Paslaptinguosiuose Valdovų rūmuose vyko edukacinis užsiėmimas „Simbolių paslaptys“,  parengtas atsižvelgiant į pradinio ugdymo pasaulio pažinimo ir meninio ugdymo programas. Edukacijos metu vaikai mokėsi atpažinti archeologiniuose radiniuose pavaizduotus simbolius bei suprasti galimas jų reikšmes. Sužinota, kad  įvairūs simboliai ir ženklai mus lydi visur: namuose, mokykloje, einant gatve, skaitant knygą, lankantis muziejuje. Tokie vaizdiniai be žodžių gali informuoti, įspėti, papasakoti legendą, o gal ir tikrą istoriją. Šiandien naudojamų ženklų reikšmes vargu ar iššifruotų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų gyventojai, ir atvirkščiai – turbūt ne visus senuosius simbolius galėtume suprasti dabar.

Antroje edukacinio užsiėmimo dalyje kiekvienas mokinukas iš spalvoto modelino pasidarė pakabutį, jame pavaizdavo sugalvotus arba jau žinomus simbolius. Užsiėmimas „Simbolių paslaptys” nepaliko nė vieno abejingo.

Tą pačią dieną prisijungėme  prie Trakų Švietimo centro iniciatyvos „Šimtas gamtos įdomybių“, kurią remia VšĮ „Grunto valymo

technologijos“.  Iniciatyva skirta pradinių klasių moksleiviams, ja siekiama skatinti gamtamokslinį ugdymą netradicinėse erdvėse.

Nuvykome į VU Botanikos sodą Kairėnuose. Tęsėme pažintį su simboliais, tik jau šiuolaikiniais. Sodo žemėlapyje peržiūrėję pateiktus simbolius, mokinukai patys rinkosi lankytinas vietas. Labiausiai visus sudomino sode esantys tvenkiniai su gausybe plaukiojančių įvairių žuvų, draugiškai nusiteikusių ančių. Natūralioje aplinkoje stebėdami buožgalvius, mokiniai gilino žinias apie varlių vystymosi stadijas, jaukaus pušyno prieglobstyje pasigrožėjo bepražystančiu rododendrynu bei šalia jo įsikūrusiu japonišku sodu. Užkopę ant akmenuoto šlaito, mokiniai  bandė įminti upelio, besileidžiančio šlaitu iki krioklio, paslaptį.

Papietavę šiaudinėje pavėsinėje, vaikai turėjo gerą progą sutelkti dėmesį, būti atsargūs ir įvertinti savo jautrumą basakojų take. Basomis įveikę skirtingas dangas – akmenų, kankorėžių, tekančio vandens, smėlio ir medžio ritinių – iš labai arti, per savo kojų padus, pajuto tiesioginį ryšį su gamta.

Visi objektai, tą dieną aplankyti Botanikos sode, mokiniams sukėlė daug nepakartojamų potyrių.

Irma Jakavičienė, Laima Samosionokienė, pradinio ugdymo mokytojos