Ketvirtokų išleistuvių šventė

Birželio 5 d. ketvirtokai, prieš prasidedant vasaros atostogoms, dalyvavo paskutinėje pamokoje, kurią gyvai vedė jų mokytoja Justina Trombačik. Susitikę po ilgai trukusio nuotolinio mokymo vaikai linksmai bendravo, dalijosi šiltais prisiminimais, mokyklos patirtimis. Po pamokos šventė tęsėsi gimnazijos kiemelyje. Direktorius Vytautas Gustas mokinukams įteikė pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir padėkas už įvairius nuopelnus – labai gerą mokymąsi, nepriekaištingą lankomumą, atstovavimą gimnazijai įvairiuose konkursuose ir kt. Kiekvieną mokinį, sėkmingai įveikusį pradinio ugdymo pakopą, palydėjo džiaugsmingi artimųjų plojimai.

Ketvirtokams tą dieną nuskambėjo paskutinis skambutis. Tiesa, ne visai įprastas ir tradicinis, tačiau ne mažiau nostalgiškas ir jausmingas. Tikiuosi, kad pradinio ugdymo pakopos pabaiga yra gražaus ir šviesaus kelio pradžia, ir buvusiems mano mokiniams tas kelias atneš daug naujų potyrių ir dar daugiau nuostabių akimirkų.

Justina Trombačik, pradinio ugdymo mokytoja

Istorijos-pilietiškumo pamoka miške

2020-06-05 Paluknio „Medeinos” gimnazijos II G klasės mokiniams vyko netradicinė integruota istorijos-pilietiškumo pamoka.. Planuota pakartoti keletą istorijos temų, jas atrandant miške. Bendra pamokų tema – „Lietuvos istorijos pėdsakai Rūdninkų girioje”. Tad susiruošta ir saulėtą penktadienio rytą išvykta į Rūdninkų girią, kurioje gidu klasei dirbo garsus grybautojas, gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vytenis Daugudis. Jis pasiūlė važiuoti pro Senuosius Macelius, nes palei kaimą yra pilkapynas su maždaug 30-ia dalinai ištirtų pilkapių. Vytenis parodė mokiniams keletą jų, papasakojo apie Senųjų Macelių pilkapių archeologinius kasinėjimus bei radinius ir nustebino mokinius, aiškindamas, kas sieja lietuviškuosius pilkapius su Egipto piramidėmis. Mokiniai matė ir šalia stovintį paminklą 1836 metų sukilėliams – tai buvo tartum įvadas į planuotą pamoką. Toliau kelias vedė į miškais apsuptus Rūdninkus.

Skaityti toliau