Literatūros, istorijos ir etikos pamoka kitaip

Kovo 2 dieną  grupė III–IV G klasių mokinių su mokytojomis Vitalija Dovydėniene ir Leonora Daugudiene nuvyko į Vilniaus kino centrą „Skalvija“, kuriame  organizuojamos nacionalinio kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ veiklos.

Medeiniečiai žiūrėjo vaidybinę istorinę dramą „Poetas“, aktualią doroviniu, literatūriniu, istoriniu, kultūriniu ir kitais aspektais. Prieš seansą kino centro darbuotoja glaustai pristatė filmą, o po seanso su mokiniais susitiko rašytojas, vertėjas, kino kritikas Narius Kairys. Diskutuota apie dviprasmišką literatūros kūrėjo situaciją antrosios sovietinės okupacijos metu, partizaninį karą, pilietinės pozicijos pasirinkimą, drąsą, atsakomybę, širdies balso ir noro siekti karjeros, tapti žymiu bei vertinamu tautos rašytoju sankirtą.

Ir filmas, ir susitikimas-diskusija suteikė galimybę ugdyti mokinių kritinį mąstymą, praplėsti jų kultūrinį akiratį. Renginio iniciatorė – mokytoja Liudmila Maksimec, jį įgyvendinant pasinaudota Kultūros paso galimybėmis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė