Rajoniniame pradinukų meninio skaitymo konkurse – III vieta

Kovo 21-ąją, Pasaulinę poezijos dieną, Trakų rajono bendrojo ugdymo mokyklų atstovai susirinko į rajoninį pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursą. Jis vyko Aukštadvario mokykloje-darželyje „Gandriukas“. Renginio tikslas – skatinti mokinius domėtis literatūra, puoselėti meninio žodžio suvokimą, ugdyti kūrybiškumą, originalumą.

Pasirodė 18 dalyvių iš 6 mokyklų – Trakų ir Lentvario pradinių mokyklų, Senųjų Trakų pagrindinės mokyklos, Onuškio Donato Malinausko, Rūdiškių ir Paluknio „Medeinos“ gimnazijų. Jaunieji skaitovai deklamavo lietuvių poetų kūrinius.

Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos ketvirtokas Daumantas Knipas. Jis išraiškingai padeklamavo Justino Marcinkevičiaus poemą ,,Grybų karas“ ir 3–4 klasių mokinių grupėje užėmė III vietą. Daumantą konkursui ruošė pradinio ugdymo mokytoja Aušra Kuchanauskienė.

Renginio pabaigoje visiems konkurso dalyviams ir juos ruošusioms mokytojoms buvo įteiktos padėkos, nugalėtojams – diplomai, o komisijos nariams – autoriniai knygų skirtukai. Visi mokiniai buvo apdovanoti prizais.

Pradinio ugdymo mokytoja Aušra Kuchanauskienė

Trečiokų kelionė į H. K. Anderseno pasakų pasaulį

Kovo 21 d. gimnazijos 3 klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio ,,Šviesos“ ugdymo centro organizuotame respublikiniame projekte-parodoje „H. K. Anderseno pasakų magija ir jų veikėjai“. Šio projekto tikslas – skatinti ugdytinius domėtis pasakomis, turtinti žodyną, plėtoti ekspresyviosios ir pasyviosios kalbos gebėjimus, ugdyti mokinių saviraišką.

Popietės organizavimu gimnazijoje rūpinosi pedagogės Reda Vasiljevienė, Justyna Mackevič ir Neringa Krutikovienė. Dalyviai klausėsi pasakojimo apie rašto atsiradimą, pirmąsias knygas, skaitymo svarbą žmogaus gyvenime. Prisiminė vieną garsiausių danų rašytojų – H. K. Anderseną, kurio pasakos išverstos į daugiau nei 150 kalbų, o jo gimimo dieną – balandžio 2-ąją, minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Trečiokai dalyvavo viktorinoje. Aktyviausiems ir teisingai atsakiusiems į viktorinos klausimus buvo įteiktos dovanėlės. Vėliau mokiniai vartė H. K. Anderseno pasakų knygas, rinkosi ir norimomis priemonėmis piešė labiausiai patikusį veikėją.

Penki gražiausi piešiniai buvo išsiųsti projekto organizatoriams. Jie bus eksponuojami – pateikti įspūdingo dydžio knygoje Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centre.

Dalyvavimas projektuose kelia mokinių motyvaciją, kartu ugdo kritinį požiūrį – pasinėrę į veiklas vaikai tampa atsakingesni ir pilietiškesni.

Dėkojame vaikams už aktyvumą, ryžtą ir drąsą pavaizduoti personažą tokį, kokį jį knygose vaizdavo pats autorius. Juk knyga – tai kelionė, į kurią leidęsi atveria dar nepažintas istorijas.

Reda Vasiljevienė, spec. pedagogė-logopedė

Justyna Mackevič, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja