Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 10-ąją gimnazijos bendruomenė minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Pirmasis renginys – per antrąją pamoką vykęs dailyraščio konkursas, skirtas Kovo 11-ajai. Jame dalyvavo visi 1-8, I-IV G kl. mokiniai. Konkurso tekstus, susijusius su Lietuvos valstybingumu bei pagarba ir meile savo Tėvynei, parinko mokytojos Vitalija Dovydėnienė ir Lina Ganevičienė. Taisyklingiausiai, tvarkingiausiai ir aiškiausiai rašę mokiniai bus apdovanoti padėkos raštais.

Vėliau mokytojo Dainiaus Kuchanausko iniciatyva šeštokai dalyvavo nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“, kurio tikslas – puoselėti Lietuvos valstybės istorinę atmintį.

Dalyviai turėjo atlikti interaktyvų 30-ties klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais testą.

Vakare gimnazijos bendruomenė kartu su kitais palukniečiais rinkosi aktų salėje. Joje Trakų kultūros rūmų Paluknio padalinio kultūrinių renginių organizatorės Ivonos Grigienės iniciatyva vyko šventinis koncertas. Renginyje dalyvavo ir šventės proga susirinkusiuosius pasveikino Trakų rajono savivaldybės mero patarėja Jovita Sajavičienė.

Žiūrovai emocingai reagavo matydami šokančius, dainuojančius, deklamuojančius abiejų gimnazijų mokinius. Mokinių pasirodymus rengė mūsų gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja Laima Samosionokienė, studijos „Šokime kartu” vadovė Tautvilė Zailskienė, Rūdiškių muzikos mokyklos mokytojos Oksana Pesliakienė ir Valentina Kavaliauskienė bei Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos pedagogės.

Baigiantis koncertui Ivona Grigienė padėkojo jauniesiems artistams ir juos rengusioms pedagogėms bei palinkėjo visiems prasmingai ir gražiai praleisti šeštadienį – kovo 11 dieną.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Mūsų mokinės – respublikiniame ir regioniniame konkursuose

Kovo 6 ir 9 dienomis gimnazija sulaukė padėkų ir diplomo, skirtų konkursuose dalyvavusioms mokinėms ir jas konsultavusiai mokytojai.

Pirmiausia padėkos atkeliavo dar vasario mėnesį eilėraščių ir esė konkurse „Švenčiu Lietuvą“ dalyvavusiai 8 klasės mokinei Gabijai Bilinskaitei ir ją dalyvauti paskatinusiai bei konsultavusiai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Liudmilai Maksimec.

Konkursą, skirtą paminėti mūsų valstybės 105-ąjį gimtadienį, organizavo Vasario 16-osios akto atradėjas, Europos Parlamento narys profesorius Liudas Mažylis. Organizatoriai iš viso gavo apie 700 kūrybinių darbų iš įvairių Lietuvos švietimo įstaigų ir organizacijų.

Šiemet kūrybiniame darbe reikėjo atsakyti į klausimą „Ko mane išmokė Lietuva?” Konkursantai savo darbuose stengėsi atskleist, ką žino apie Lietuvos istoriją, koks jų santykis su dabarties Lietuva, kokias pamokas Lietuvos žmonės išmoko dabar vykstančio karo Ukrainoje kontekste.

Kovo 9-ąją gimnaziją pasiekė regioninį mokinių rašinių konkursą „Laiškas Lietuvai“ organizavusios Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos apdovanojimai. Diplomas skirtas Gretai Kazakevičiūtei (I G kl.), kuri konkurse tarp 9–10 kl. mokinių laimėjo III vietą, o padėkos raštas – mokinę konsultavusiai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Liudmilai Maksimec.

Šiuo konkursu siekta paminėti Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Padėkos