,,Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!”

2017-10-20 gimnazijoje lankėsi buvusi mokinė, dabar Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karė Žana Ruseckaitė. Žaną pakvietė pirmoji jos mokytoja Aušra Kuchanauskienė.

Karė pirmiausia nuskubėjo pas mažuosius. Pradinių klasių mokiniams vedė dvi pamokas, skirtas supažindinimui su kario profesija. Susidomėję pradinukai klausėsi pasakojimo apie kario dienotvarkę  ir tuojau pat patys išbandė rytinės mankštos pratimus. Iššūkį drąsiai priėmusi Žana su jais net apibėgo kelis ratus stadione. Pabandę kario maskuotę dažais, pasimatavę kario ekipuotę ir šalmą su dujokauke, apžiūrėję sausą davinį,  pradinukai smalsavo, kokiais ginklais ir technika galės susipažinti, kai nuvyks į patį batalioną. Išsiaiškinę, kad kariuomenėje drausmė reikalinga atsakomybės už savo ir kitų gyvybes pajautai ugdytis, šiaip triukšmingi vaikai tuoj pat nurimo. Net išbandė keletą „cirkulių”, fizinės ištvermės pratimų seriją, skiriamą drausmės palaikymui. Aktyviausios buvo mergaitės, kelios iš jų net sakė, kad norėtų tapti karėmis. Smalsiems vaikams Žana neliko skolinga – juos apdovanojo bataliono logotipu pažymėtais bloknotais, kalendoriukais, skirtukais.

Dar dvi patriotiškumo ir pilietiškumo dvasiai žadinti skirtas pamokas Žana vedė istorijos kabinete I-IV G klasių mokiniams. Jose dalyvavo ir gimnazijos direktorius Vytautas Gustas bei mokytojas Dainius Kuchanauskas. Gimnazistams buvo smalsu, kaip ir kodėl į dailę linkusi ir net užsienyje duonos ragavusi mokinė pasirinko profesionalaus kario profesiją. Paminėjusi UKC koordinatorės Vidos Lapėnienės rengtus susitikimus su kariais, buvusi medeinietė labiausiai akcentavo emigracijoje kilusį patriotiškumo jausmą. Iš pradžių pasirinkusi savanorės kelią, vėliau atlikusi šauktinio pareigą Žana suprato, kad jai įdomiausi inžinerinės pakraipos darbai kariuomenėje, t.y. laukų minavimas, tranšėjų ir apkasų įrengimas, gebėjimas perkelti transportą per vandens telkinius ir pan. Šiuo metu mergina savo ateitį sieja su kariuomene, studijuoja teisę VDU.

Vyresniesiems mokiniams buvo įdomu, ar nesunku merginoms kariuomenėje, ar lieka laisvalaikio, kokios karjeros galimybės. Daugelis išbandė keletą pratimų, pasitreniravo tinkamai užsidėti dujokaukę, šalmą, liemenę, smalsavo apie fizinį pasirengimą. Žana Ruseckaitė, savo pavyzdžiu drąsiai paneigusi sklandančius mitus, visus kvietė tapti Tėvynės gynėjais.

Susitikimo pabaigoje direktorius Vytautas Gustas padėkojo Žanai ir jos bataliono vadui pulkininkui leitenantui Ramūnui Jurskiui už galimybę susipažinti su kario profesija. Buvo apsikeista atminimo dovanomis. Mes didžiuojamės, kad ši sėkminga mergina, mūsų gimnazijos auklėtinė, rado laiko ir atvyko į buvusią savo mokyklą pasidalinti patirtimi, motyvuoti jaunuolius rinktis garbingą kario profesiją. O sekėjų ji jau turi tarp pačių mažiausių, kurie vėl kvietė į stadioną.

Ačiū Tau, Žana!

Aušra Kuchanauskienė, pradinio ugdymo mokytoja