Smagi Mokytojų dienos šventė Paluknio ,,Medeinos“ gimnazijoje

Spalio 5 d.  mūsų gimnazijoje  buvo paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Šią šventę 1966 m. pasiūlė UNESCO, tarpvyriausybinė konferencija, pripažindama lemiamą mokytojų vaidmenį švietimui, asmenybės formavimui ir dabartinės visuomenės raidai, siekdama visose šalyse garantuoti mokytojų padėtį. Juk, kad rastų geriausią skambesį, mokytojui tenka kasdien „derinti stygas“ ir daug dirbti. Ir maloniausia, kai šis sunkus darbas atsiperka. Be mokytojų kilnaus darbo pasaulis nebūtų toks gražus, turtingas ir padorus. Mokytojai – mylintys, rūpestingi, išmintingi bei kantrūs – buvo, yra ir visuomet bus reikalingi.

Tądien tradiciškai mūsų gimnazijos III-IV G klasių mokiniai turėjo galimybę pabūti rimtais įvairių dalykų  mokytojais , o gimnazijos pedagogai pavirto išdykusiais mokiniais. Jiems buvo organizuotas  meno terapijos užsiėmimas, kurį vedė abiturientė Dorota Mickevič. Triukšmingi ir gyvybingi ,, mokiniai“ greitai atliko užduotį: nupiešė  autoportretus , kuriuose pavaizdavo ir savo dėstomo dalyko detalių.

Po trumpos pertraukėlės mokytojams buvo pristatyta kita renginio dalis- televizija. Kiekviena klasė  pasirinko televizijos laidą, kurios pagrindiniai veikėjai buvo  mokytojai ir mokiniai. Šmaikščiai ir nuotaikingai  laidose ,,TV Pagalba“, ,,Farai“, ,,TV žinios“ mokiniai pateikė įvairias situacijas, susijusias su gimnazijos gyvenimu. Žiūrovams labai patiko III G vaidinimas apie mokytoją, kuris sielojosi, kad mokiniai jo nepriima į ,, Facebook“  paskyrą. Na, o  I G klasės mokinė Auksė Aliukonytė  apžvelgė žvaigždžių padėtį ir perskaitė mokytojų horoskopus.

Po keturių pamokų abiturientai Augustinas Rizgelis ir Evelina Umecka pakvietė mokytojus į įspūdingiausią šventės dalį – nominacijų mokytojams teikimo ceremoniją. Daugiausia šypsenų,  smagių emocijų ir aplodismentų sukėlė nominacijos ,, Šmaikščiausias metų ,,bazaras“, ,,Stilingiausia metų šukuosena“,  ,,Nuoširdžiausias rankos paspaudimas“, ,,Metų kibirkštėlė“ ir kitos. Daug juoko sukėlė ir pateiktyje surašytos bei pademonstruotos mokytojams būdingos frazės ir kartu su abiturientais atlikta humoristinė daina. Renginio pabaigoje mokytojams buvo įteikta saldi dovana-tortas ir gėlės.

Šią dieną   pamokas vedę vyresniųjų klasių mokinai galėjo pajusti visas mokytojo darbo subtilybes. Pasak abiturientės Renaldos Čiupailaitės, užteko vienos dienos suprasti, koks  nelengvas, įtemptas ir atsakingas yra mokytojų darbas.

Džiugu, kad mūsų gimnazijos mokiniai gerbia ir myli savo mokytojus bei vertina jų darbą.

Kitą dieną gimnazijos mokytojai kartu su kolegomis iš viso Trakų rajono Valstybiniame jaunimo teatre žiūrėjo Algirdo Latėno režisuotą spektaklį „Ledi Makbet” pagal V. Šekspyro tragediją „Makbetas“. Tai Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės dovana Mokytojų dienos proga.

IV G  klasės vadovė Liudmila Maksimec.

Stanislovo Samosionoko nuotraukose Mokytojų dienos šventės akimirkos

Netradicinė pamoka Vilniuje

Nepastebimai atsliūkinęs ruduo vis anksčiau sutema apgobia miestelio gatves, o medžių lapus padabina ryškiomis rudens spalvomis. Trapus šis grožis – savaitė, kita, ir rudens spalvų simfonija baigsis. Gamtos įvairovė kelia naujų minčių… Norisi stebėti, analizuoti,  gyventi suprantant, kad kiekviena dalelė yra verta paties didžiausio susidomėjimo. Tokiu metu įkvėpimo teikia ir žymių poetų eilės apie rudenį, tad mokytojos Vaclava Klejevskaja ir Natalija Mikulskienė sumanė gamtos, kūrybos bei kitomis temomis su mokiniais kalbėtis natūralioje aplinkoje.

Spalio 4-ąją pedagogės organizavo išvyką į Vilnių. Ten 7-8, I G klasių mokiniams vedė netradicinę pamoką „Ruduo poezijoje“. Pirmiausia  apsilankyta Markučių dvaro parke. Prie paminklo rusų poetui A. Puškinui skaitytos F. Tiutčevo, N. Zabolockio, V. Mačernio eilės apie rudens žavesį, grožėtasi nuostabiais parko peizažais. Kitose vietose – prie paminklo poetui A. Mickevičiui, Užupio Angelo ir Tibeto skvere – skambėjo E. Baratinskio, J. Erlicko, M. Vainilaičio rudens lyrika. Mokiniai klausėsi Vaclavos Klejevskajos pasakojimo apie Užupio įžymybes, keliomis kalbomis skaitė Užupio Respublikos Konstituciją, apžiūrėjo menininkų kūrinius Užupio meno inkubatoriuje, grožėjosi rudens raštais Bernardinų sode.

Pamoka netradicinėje aplinkoje, braidant po čežančius įvairiaspalvius klevų lapus, suteikė galimybę pajusti nepakartojamą rudens poezijos ir natūralaus gamtos grožio sąlytį.

Natalija Mikulskienė ir Vaclava Klejevskaja, rusų kalbos mokytojos