Egzaminų stresas

Brandos egzaminai ar Pagrindinio ugdymo pasitikrinamieji darbai – neišvengiama dažno jaunuolio gyvenimo dalis. Tačiau vieniems mintis apie artėjančius egzaminus tesukelia nedidelį nemalonumo jausmą, o kitiems – siejasi su labai dideliu stresu, baime , neišpildytais lūkesčiais. Anot mokslininkų, stresas – tai tam tikrų įvykių, kuriuos mes laikome grėsmingais, sunkiais, vadinamų stresoriais, suvokimas ir reagavimas į juos.  Deja, dažnai aplinka (tėvai, mokykla) tą  mokinių suvokimą ir jų interpretavimą gali tik sustiprinti / paaštrinti.

Kiekvieno asmens streso „slenkstis“ yra skirtingas. Kai kurie šį stresą išgyvena lengvai, kitiems jis sukelia rimtų psichologinių problemų. Streso požymiai: nemiga, dirglumas, nesugebėjimas susikaupti, beviltiškumas, žemas savęs vertinimas, dažnai išveda jautrius žmones iš psichologinės pusiausvyros ir tai paprastai atsiliepia tiek jų rezultatams, tiek savijautai ir elgesiui… Skaityti toliau