Ugdymo karjerai pamokoje – profesijos atstovas

Lapkričio 17 dieną Linos Bakšytės, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos (LDUK) projektų vadovės, socialinės pedagogės, karjeros konsultantės programoje „Sėkmingos karjeros akademija“, iniciatyva I-II G klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Mario Termine – iš Sicilijos kilusiu ir šiuo metu Paluknio kavinėje „Green street“ dirbančiu barmenu ir virėju.

Svečias sudomino moksleivius motyvuojančiu pasakojimu apie savo karjeros pradžią, sunkų kelią siekiant mėgstamos profesijos, 25 metų darbo patirtį ne tik Italijoje, bet ir kitose Europos šalyse. 7 kalbomis kalbantis Mario akcentavo, kad svarbiausias kriterijus renkantis būsimą profesiją – didelis noras tobulėti, susivokti, kas pačiam yra geriausia, neapsileisti, gebėti laiku išeiti iš „komforto zonos“, t. y. nesustoti ir neapsiriboti monotonišku kasdieniu darbu.

Aktyviai dalyvaudami pokalbyje, moksleiviai dalijosi mintimis apie mėgstamiausias kavines, kavinių darbuotojų bendravimo ypatumus su klientais, išsakė lūkesčius, pasidalijo savo būsimų profesijų vizijomis, pateikė  svečiui klausimų ir klausėsi patarimų profesijos pasirinkimo tema.

Anglų kalbos mokytoja Natalija Mikulskienė

Klasės valandėlėje šeštokai mokėsi išgirsti vienas kitą

Lapkričio 17 d. gimnazijos VGK narė psichologė Rasa Ragažinskienė 6 klasės mokiniams vedė praktinį užsiėmimą ,,Ar mes girdime vienas kitą“, vykusį klasės vadovės Justynos Mackevič iniciatyva. Gebėjimas įsiklausyti ir girdėti – svarbiausias ugdymo proceso veiksnys.

Užsiėmimo metu šeštokai vaikai atliko įvairias praktines užduotis. Susitikimas prasidėjo pokalbiu ,,Kas aš esu“ – vaikas, brolis, mokinys… Vėliau atliktos praktinę užduotys. Viena jų – „Kaip girdime kitą“: mokiniai ant baltų lapelių piešė piešinį, kuriame dominuotų geometrinės figūros. Užbaigus užduotį vienas klasės narys pristatė savo piešinį, visi kiti turėjo atidžiai klausytis ir tą patį nupiešti. Dilema, bet nė vieno mokinio piešinys neatitiko realaus pasakojimo. Išvada: kalbėti reikėtų lėčiau, aiškiau, pateikti daugiau informacijos. Kita užduotis – „Aš jaučiu“. Mokiniai turėjo pajausti, ką piešia už nugaros stovintis draugas. Įdomu tai, kad pradžios ir pabaigos piešinys visai neatitiko vienas kito. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai turėjo atsisėsti vienas į kitą nugaromis ir aprašyti už nugaros sėdintį draugą: jo aprangą, akių spalvą, šukuoseną. Tokiu būdu parodė, ar atsimena, ar gali sutelkti dėmesį į detales.

Labai sunku pasakoti, kai neklausome – štai tokia šios klasės valandėlės išvada, kurią padarė mokiniai.

Užsiėmime dalyvavusieji dėkingi psichologei už labai įdomų, aktyvų ir naudingą užsiėmimą.

Justyna Mackevič, 6 klasės vadovė

Priešmokyklinukai Paluknio bibliotekoje

Lapkričio 17 d. priešmokyklinės grupės vaikai, lydimi mokytojos Justynos Mackevič, keliavo į Paluknio biblioteką ir dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės akcijoje. Pagrindinė šių metų skaitymams atrinktų knygų tema – žmogaus ryšys su gamta.

Užsiėmimo metu vaikai klausėsi J. Wieslander pasakos „Mamulė Mū skaito“,  žiūrėjo ekranizuotą filmuką „Mažylis ir Karlsonas. Nepaprastai džiaugtasi pažintimi su Karlsonu, kuris gyvena ant stogo, ir nepaprastais jo nuotykiais. Pabaigoje su vaikais kalbėtasi apie gamtą, kaip suprantama ir mokama ją tausoti, žiūrėtas mokomasis filmukas apie Robotuką, kuris kalbėjo, kaip kiekvienas galėtų prisidėti prie gamtos tausojimo: vietoje automobilių važinėtis dviračiais, valantis dantukus taupyti vandenį. Susitarta, kad vaikai nebus abejingi gamtai ir kiekvienas pagal galimybes prisidės prie jos tausojimo – juk tuomet visiems bus smagiau gyventi.

Užsiėmimą organizavo ir vedė Paluknio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Nekulsian. Renginio dalyviai jai dėkingi už informatyvų ir įdomų užsiėmimą.

Justyna Mackevič, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja