Užgavėnių tradicijos gimnazijoje

Vasario 28 d. mūsų gimnazijoje įvyko Užgavėnių šventė, kurią organizavo III G klasės mokiniai.

Renginys prasidėjo linksmųjų persirengėlių eisena. Linksmai dainuodami jie keliavo per gimnazijos kabinetus ir sveikino visus su artėjančiu pavasariu. Nei vienas gimnazijos darbuotojas įkyruoliams negailėjo dovanų – kas saldainių, kas sausainių, kai kas net pinigėlį dovanojo. O ir patys persirengėliai – visus vaišino saldainiais.

Per 5-ąją pamoką mokiniai ir mokytojai sugužėjo į gimnazijos kiemą. Visi renginio dalyviai gavo paragauti įvairiausių blynų. Blynai – grįžtančios saulės simbolis. Nepamiršome linksmų užgavėnių pokštų ir tradicijų. Gimnazijos kieme jau sklandė kovinga nuotaika – Kanapinis ir Lašininis rengėsi lemiamai kovai. Šia nuotaika užsikrėtė ir visi šventės dalyviai.

Žaidimus ir pokštus vainikavo pagrindinio personažo Kanapinio pergalė prieš Lašininį. Šventės finalas – Morės deginimas, simbolizuojantis ydas ir blogus įpročius, kurių, anot Užgavėnių tradicijų, mes greitai ir lengvai atsikratėme. Regis, mums tikrai pavyko nugalėti ir sunaikinti žiemą.

III G klasės mokinė Renalda Čiupailaitė