Ketvirtokai – Jaunimo teatro viduje

Kovo 10 dieną 4 klasės mokiniai su mokytoja Lina Ganevičiene lankėsi Valstybiniame jaunimo teatre. Mokiniai dalyvavo spektaklyje-ekskursijoje „Ekspedicija į teatro vidų“. Programą, kuri skirta supažindinti vaikus su vidine ir nematoma teatro dalimi, sukūrė aktorė Aušra Pukelytė. Menininkė, lydėdama grupę, papasakojo įvairių istorijų apie teatro pastatą. Jaunuosius žiūrovus nuvedė ten, kur paprastai negali pabuvoti eiliniai teatro lankytojai.

Klaidžiojanti Elenos Oginskienės šmėkla mokinukus pasitiko teatro siuvykloje. Vaikai apžiūrėjo siuvyklos patalpas, susipažino su kostiumų siuvimo ypatumais, sužinojo, kad Elena labai mylėjo savo vyrą Ignotą Oginskį. Išaiškėjo daug Ignoto Oginskio paslapčių.

Persirengimo ir grimo kambariuose grimerių dėka mokinukai pavirto norimais personažais, matavosi įmantrius kostiumus. Ketvirtokus labiausiai nustebino sandėlyje po spektaklio „Ronja plėšiko duktė“ besiilsinčio minkšto Gauruočio apkabinimai. Vėliau Aušra Pukelytė suvaidino pasaką apie išmintingąją princesę. Vaidinimo metu  galima buvo išvysti visas technines įmantrybes, naudojamas spektakliuose.

Ketvirtokai į mokyklą grįžo įdomiai nugrimuotais veidais, puikios nuotaikos, kupini įspūdžių. Ekspedicijos metu suprato, kad teatras – ypatinga vieta, slepianti daug intriguojančių paslapčių. Spektakliai, matomi scenoje, tėra nedidelė dalis to, kas vadinama teatru.

Lina Ganevičienė, pradinio ugdymo mokytoja